Jõulueelne ostutuhin kogub järjest tuure (4)

Jõulueelne ostutuhin kogub järjest tuure

MINEV KAUP: Saaremaa kaubamaja osakonnajuhataja Signe Tulgi kinnitusel on praegu kõige ostetavam kaup igat sorti küünlad.
Foto: Egon Ligi

Ajal, mil esimene advent vaevalt seljataha jäänud, kogub jõuluostude tegemine päev-päevalt aina enam hoogu.

Kuigi kauplused prognoosivad suuremat sisseostude tegemist just detsembri teises pooles, on ostukäitumise järgi juba praegu täheldatud, et nii mõnelgi on jõulukingid juba varutud. Saaremaa kaubamaja juhataja Tiiu Penza sõnul ostavad inimesed praegu nii jõulukaunistusi kui ka kingitusi täitsa hoogsalt. “Kuna ka talv juba tuli, siis ostetakse palju talvehooaja kaupa,” ütles Penza.

Juhataja sõnul on kaubamajas üsna pea oodata ka eraldi jõulukampaaniat. Millal see täpselt plaanis on, Tiiu Penza veel öelda ei tahtnud, kuid inimestel tasub ses osas tähelepanelik olla. “Arvan, et seda võib juba üsna pea oodata. Hiljemaks jätta ei maksa, sest muidu läheb päkapikkudel kingituste varumisega liialt kiireks,” märkis ta. Samas on Penza täheldanud, et suuremate ostude tegemise aeg on siiski vahetult enne jõule. “Mida aasta edasi, seda rohkem nihkub see ostmise aeg sinna kanti,” tähendas ta ja lisas, et detsembri viimane nädal on tavaliselt kõige pingelisem.

Saare Selveri juhataja Iige Laes rääkis, et Selveri müügihitt on hetkel šokolaadidega advendikalendrid, mis läksid enne esimest adventi väga hästi kaubaks. Jõulutoodetest on aga populaarseimad küünlad, piparkoogid ja piparkoogitainas. “Selveris on mitmeid häid pakkumisi, kuid raske on öelda, kas inimesed ostavad elektroonikat, potte-panne ja tekstiili kingituseks või oma tarbeks,” tunnistas Laes. Läinud nädalavahetusel olid Selveris jõuluaja eelsete soodushindadega poe juhataja kinnitusel kõik mänguasjad ning Laes arvas, et seda võimalust kasutati kindlasti ka kingikoti täitmiseks.

Rimi kaupluse kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats rääkis Saarte Häälele, et jõulutooted on Rimis müügil tegelikult juba oktoobrikuust peale. Valikus on jõuluehteid ja kaunistusi, küünlajalgu, küünlaid, jõulumütse ja -sokke ning muid kingitusteks sobivaid temaatilisi tooteid. “Kauplustest tulnud info kohaselt võib öelda, et jõulutoodete müük on hoogustunud. Kõige populaarsemad jõulukaubad on Kuressaare Rimis praegu jõulumütsid ja erinevad jõuludekoratsioonid,” märkis Bats.

Ta lisas, et hetkel on Rimi kodulehel üleval küsitlus, saamaks teada, kas inimesed mõtlevad juba jõuluostudele. “Saadud tagasiside näitab, et nii mõnelgi on jõulukingid juba varutud,” nentis Katrin Bats. Ka tema sõnul hakkab kauplustes müük hoogustuma kahel viimasel detsembrinädalal. “Aeg on näidanud, et kõige suuremad ostud tehakse siiski 23.–24. detsembril,” ei ole inimeste ostuharjumused Batsi sõnul aastatega muutunud.

Ta tunnistas, et Rimiski on kavas sooduskampaaniaid, mille kohta kliendid saavad kõige operatiivsemalt infot nii Rimi kodulehelt kui ka kliendilehtedelt. “Loomulikult on soodsa hinnaga toodete hulgas ka jõuludeks sobivaid kingitusi ja ehteid kodu kaunistamiseks,” kinnitas Katrin Bats.

Print Friendly, PDF & Email