“Ühikarotid” tõi Salme Poopuule rahva tunnustuse (19)

“Ühikarotid” tõi Salme Poopuule rahva tunnustuse

ÜHIKAROTID JA ÜHIKATÄDI: Noortesarja “Ühikarotid” peaosalistest on kolm naised: Johanna-Maria Parv (Marion), Kirsti Villard (Iiris) ja Liina Vahter (Viktoria). Nende ees Salme Poopuu ja Neemet mänginud Ragnar Uustal, kes on tänaseks sarjast lahkunud.
Foto: Kanal 2

Rahtla külast pärit ja suviti Saaremaal oma kodukülas Anni talus elava eesti filminduse grand old lady Salme Poopuu seni viimane roll seriaalis “Ühikarotid” valvuritädi Salmena tõstis saarlanna televaatajate silmis Eesti üheks populaarsemaks naisnäitlejaks.

Ligi 40 mängu- ja dokfilmi juures mitmesugustes ametites (režissööri assistent, produtsent, administraator ja ka näitleja) olnud Salme Poopuu sai alles nüüd tunda, mida tähendab olla telenägu. “Tänaval tullakse juurde ja küsitakse autogrammi. Vahel astub pool linnaliini bussis sõitvast seltskonnast ligi autogrammi küsima,” rääkis Salme Poopuu Saarte Häälele.

Mustjala vallas mitu dokfilmi salvestanud üle 70-aastasele daamile pole võõras ka internetis surfamine ning Facebooki ja Skypi kasutamine. “Facebookis on mul juba ligi 100 sõpra,” rõõmustas noorte lemmikuks saanud Salme. Neljapäeva õhtul näidati Kanal 2-s “Ühikarottide” hooaja viimast osa. Kas “Ühikarotid” ka järgmisel hooajal vaatajate rõõmuks taas teleekraanile jõuavad, valvuritädi kehastanud Salme ei tea. Viimane osa lõppes Salme tegelase jaoks aga hästi – ta ennistati taas ühiselamusse korda pidama.

Sel suvel ei saanud Salme oma kodukülas nii pikalt olla, kui soovis. Tihti tuli sõita mandrimaale filmivõtetele. “Ratla küla kokkutuleku saime ikkagi koos Toivo Räniga ära salvestada ja Mustjala põhikooli lõpuaktuse samuti,” tundis nüüd teleekraanil tuntust kogunud Salme heameelt. Tänavu tehti Salme Poopuule veel üks ahvatlev ettepanek – üks noor kirjanik tahab temast raamatu kirjutada.

“Kui ma ükskord 75-aastaseks saan, sinna on veel mõned aastad aega, siis peaks see trükist ilmuma. Ma olen ju tõesti filmimaailmas nii palju olnud. Selle aja jooksul on juhtunud nõnda palju seiklusi ja episoode nii näitlejate kui ka režissööride ja operaatoritega, millest võiks inimestele teada anda,” nentis vanaproua.

Ja veel! Jutuajamise lõpus tegi Saar-te Häält koju telliv Salme Poopuu meie lugejaile kelmika üleskutse: “Hääletagem siis kõik järgmisel pühapäeval saates “Tantsud tähtedega” finaali jõudnud ja meie seriaalis näitleva Liina Vahteri poolt!” Millal “Ühikarottide” staar Salme taas kodukülla naaseb, seda ei osanudki ta eile täpselt öelda.

Salme Saaremaalt
Kodukülal on Salme Poopuu jaoks oma võlu – sammaldunud kiviaiad, suur hiidpärn koduõues, lähedal karjamaal arteesia kaevuna pulbitsev allikas, Põhja-Saaremaa kivine mererand ja muidugi inimesed – avalad, lihtsad saarlased.

Ka Salme Poopuu filmilooming on Saaremaaga tihedalt põimunud. Tegevprodutsendi, dekoratsioonide ehitusjuhi ja režissööri assistendina on ta kodusaarel kaasa löönud selliste linateoste valmimisel nagu Olav Neulandi “Corrida”, Katrin Lauri “Ruudi”, Sulev Keeduse “Somnambuul”, “Georgica” ja “Jonathan Austraaliast”, Veljo Käsperi “Pihlakaväravad”, Tõnis Lepiku “Kõue Liisu”.

Print Friendly, PDF & Email