Luulevalgus 2010 Kuressaare põhikoolis

“Täna süttib luulevalgus meie koolis viimast, 14. korda.” Nende sõnadega alustasid õhtujuhid Kristine Kahver ja Alar Leemet Kuressaare põhikooli iga-aastast etlejate konkurssi.

Põlesid küünlad ja laheda meeleolu lõid õpetaja Malle Stindi väikesed laulutüdrukud. Žürii oli kohad sisse võtnud: konkursitraditsiooni algataja, kauaaegne kirjandusõpetaja Ly Kallas, kes meenutas, kuidas kõik algas; kauaaegne vene keele õpetaja ja koolitoppide hing Marina Priske, kes ürituse lõpus ühe oma kooliaegse luuletuse esitas; Pia Käesel, kes õpetaja Kallase juhendamisel omal ajal maakonna parimaks etlejaks tunnistati; Egon Ligi, kes tundis filmi ja fotograafia vastu huvi juba põhikoolis õppides.
Sel aastal osales konkursil 31 luulehuvilist kõigist klassidest. Kõige enam loeti Doris Kareva ja Leelo Tungla loomingut, aga ka Contra ja Merca tekste.

TULEMUSED
3.–4. kl
I koht Marilis Remmel (õp H. Suurna); II–III koht Õnn Mölder (õp H. Suurna) ja Jaan Kask (õp I. Vann).
5.–6. kl
I koht Taavi Kuusk (K. Liiva); II koht Sillerin Laev (õp K. Liiva); III–IV koht Karoliina Tammel (õp I. Vann) ja Kris Raudlam (õp K. Liiva).
7.–9. kl
I koht Aale Lember; II–III koht Filipp Uus ja Krete Saak; eripreemiad – Anni Koitmäe, Triin Aavik, Marcus Halliko (kõigi juhendaja Merike Olo).

Merike Olo,
KPK kirjandusõpetaja
lk 13 “Klõpsust”.

Print Friendly, PDF & Email