Mario Paiste: kõvasti on vaja tööd teha (4)

Mario Paiste: kõvasti on vaja tööd teha

Foto: Raul Vinni

Saaremaa viimaste aegade parimaid korvpallureid Mario Paiste (21) pallib esimest hooaega Eesti kõrgeimas liigas. Teda Kuressaares trehvata on paras saavutus, kuna ülemäära tihti ta saarele enam ei satu. Pildistamise ajal küsisin, kuidas uues klubis treenida on, ja sain vastuseks muigamisi öeldud: “Alguses oli küll selline tunne peal, et tahaks riba panna…” Intervjuus Saarte Häälele kinnitab Mario, et raske on, kuid tööd tuleb teha. Saare maakonna parima tiitel ei maksa mujal midagi.

Kuidas on esimesed kuud TTÜ/ Kalev II klubis möödunud? Kas treenimisprotsess on totaalselt erinev?
Esimesed kuud on möödunud väga töökalt. Trenne alustasin TTÜ juures juba juulis, kui oli esimene nii-öelda testimine. Sinna oli kokku tulnud umbes 25 meest ja nende hulgast valiti 15, kellel oli võimalus osaleda Rahvusvahelise Töölisspordi Konföderatsiooni maailmamängudel. Seal saavutasime Leedu meeskondade järel kolmanda koha.

Augustis algasid kehalise ettevalmistuse treeningud, mis koosnesid enamjaolt Nõmme metsas mägede vahel jooksmisest. Augusti esimeses pooles oligi ainult metsas rassimine, teises pooles hakkas õhtuti toimuma ka saalitrenn. Vahepeal tuli treenima isegi ligi 40 meest, kes kõik konkureerisid koha pärast meeskonnas. Alguses oli harjumatu kaks korda päevas täie rauaga treenida, sest keha polnud sellise koormusega harjunud.

Esimestel nädalatel oligi nii, et pärast trenni jalad seinale ja järgmist trenni ootama. Raske töö viis aga sihile ja mind valiti meeskonda. Septembrist oleme juba teinud meeskonnana trenni peatreener Indrek Reinboki käe all: hommikuti on jõusaal ja visketrenn, õhtul meeskonnaga pallitrenn.

Kuidas sa Tallinna klubisse jõudsid, sind seostati eelmisel aastal ju Pärnuga?
Kevadel Tähtede mängu ajal rääkis mu hea sõber Taavi Tõnus Margus Metstakile, et tal on sõber, kes võiks tulla testimisele (siis veel Tallinna Kalevi juurde, kellest hiljem sai TTÜ ja Tallinna Kalevi ühinemisel TTÜ Kalev). Juuli alguses Metstak helistaski, et järgmisel nädalal algavad trennid, tule kohale. Ja nii ma läksingi…

Kui võrdled meistriliiga ja esiliiga taset…
Näiteks eelmise aasta esiliiga võitjameeskond Võru, kes tõusis meistriliigasse, on keskmiselt kaotanud kõik mängud 35 punktiga – see räägib juba ise enda eest. See meeskond tugines ja tugineb siiamaani põhiliselt ühele mehele, aga meistriliigas sellest, nagu näha, enam ei piisa. Kõik viis meest, kes on väljakul, peavad olema tasemel.

Saad sa piisavalt mänguaega või tunned, et oled pigem pingipoiss?
Saan küll piisavalt mänguaega. Meie meeskonnas on kujunenud nii, et põhiline mänguaeg on jaotatud umbes kaheksa mängija vahel ja siiamaani olen kuulunud nende 8 sekka. (Mängujuhina tegutsev Paiste on seni saanud väljakule keskmiselt 16,73 minutiks mängus ja on visanud keskmiselt 4,09 punkti kohtumise kohta – toim.)

Kas oled enda jaoks selgeks mõelnud, mida sa tegema pead, et vähemalt selles meeskonnas esiviisikusse tõusta?
Tuleb kõvasti tööd teha. Mul on tippu jõudmiseni veel pikk tee.

Saaremaal olid sa juba paar viimast aastat parim, meie tase siin on selline esiliiga keskmik. Sellist tunnet polnud, et mina, Saaremaa parim, lähen nüüd ja panen? Ning siis kukkusid valusalt reaalsusse tagasi.
Ma arvan, et mul pole veel olnud põhjust pilvedesse tõusta, seega pole ka keegi pidanud mind maa peale tagasi tooma. See Saaremaa parimaks mängijaks valimine on küll tore tunnustus, aga ma tean, milline tase on väljaspool, ja see ei ole andnud mulle põhjust uhkeks minna, mu eesmärgid on natuke kõrgemad.

Print Friendly, PDF & Email