Pihtla volikogu pani rahva allkirjad arhiivi (5)

Homme lõpeb maavanema poolt väljakuulutatud konkurss Pihtla perearsti ametikohale. Senine perearst Mari Soots otsustas Pihtla vallas uuest aastast ametist loobuda, kuna ei ole nõus maksma Kõljala vastuvõtupunktis kommunaalmakseid.

“Teema on täna volikogus, kuna inimeste kogutud allkirjad jõudsid meieni paar päeva pärast eelmist volikogu,” märkis vallavolikogu esimees Tõnu Hütt. Tema sõnul oli allkirjade kogumise algataja Salme valla elanik Niina Kark, kes nimetab ennast küll dr Sootsi patsiendiks ning teadaolevalt omab kinnisvara Pihtla vallas.

Hüti sõnul kogunes perearsti toetuslehtedele allkirju 350 ning nüüd ei ole nendega muud teha, kui panna paberid valla arhiivi. Niina Kark oli kirjutanud ka kaaskirja, milles süüdistas vallavõime ükskõikses suhtumises ning selles, et perearstiga keegi rääkinud ei ole. “Tänaseks on Niina Kark saanud ka vastuse, milles tõdesime, et perearstiga on vestelnud väga erinevad instantsid, seda on tehtud nii volikogu, vallavalitsuse kui ka maavalitsuse tasandil,” märkis volikogu esimees, lugedes perearsti lahkumise teema arutelud lõpetatuks. Saarte Häälele teadaolevalt ei ole Mari Soots oma otsust muutnud ning lõpetab vastuvõtud Pihtla vallas uuel aastal.

Print Friendly, PDF & Email