Leisi elanik kinkis oma kinnisvara vallale (4)

Läinud nädalal toimunud Leisi volikogu istungil mainiti, et üks vallaelanik kinkis hiljuti oma kinnisvara hooldekodu kohatasu katteks vallale. “Palju kinnisvara väärt on, selgub selle edasimüügil,” sõnas vallavanem Ludvik Mõtlep Saarte Häälele, kuid lisas, et edasimüümise aeg on veel kaugel. Kas vallale antud kinnisvara katab hooldekodu kohatasu, ei teadnud vallavanem öelda.

“Ja ei saagi teadma, kuna ei tea kinkija eluea pikkust,” selgitas Mõtlep ning täpsustas, et kinkija on praegu suhteliselt noor mees. Varasemalt on Leisi vallas Ludvik Mõtlepi sõnul olnud kolm samalaadset kinkimist. Sellistel juhtudel võtab vald kinkija ülalpidamise ja eluaseme kindlustamise kohustuse endale.

“See on juhtudel, kui inimesel ei ole lähikondseid, kes võtaks endale kohustuse ülalpidamise kindlustamiseks ja kinkija soovib vallapoolset ülalpidamist,” selgitas vallavanem. Saare maasekretär Jaan Leivategija ei osanud Saarte Häälele öelda, kas maakonnas on ka varem hooldekodule kohatasu katteks kinnisvara võõrandatud. “Iseenesest selles midagi imelikku ei ole, kui hooldust vajav isik sõlmib omavalitsusega või hooldekoduga lepingu hooldusteenuse osutamiseks ja katab oma osaluse talle kuuluva vara arvelt,” kinnitas Leivategija.

Print Friendly, PDF & Email