Saarlased ei müü jooksuürituse korraldamise õigust (2)

Saarlased ei müü jooksuürituse korraldamise õigust

OLI, ON JA JÄÄB: MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks juhatuse liige, seni kõik 37 jooksu läbinud ja viis esimest jooksu võitnud Tõnu Vaher tutvustas Lümandas juba uue, 38. jooksu infobülletääni.
Foto: Aare Laine

Vaatamata mandri firmade soovile Saaremaa kolme päeva jooksu korraldamise õigused ära osta, jääb 37-aastase traditsiooniga omalaadne võistlus ikkagi saarlaste korraldada.

MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks juhatuse liige Tõnu Vaher rahustas pühapäeval jooksu toimkondade juhtide ja esindajate Lümandas toimunud kohtumisel kõiki spordisõpru, et pole kunagi mõelnudki võistlust, millesse ta ise on pannud oma hinge, maha müüa.

See aga, et võistlust tahetakse ära osta, näitab selle populaarsust. Tänavu osales kolme päeva jooksul rekordarv jooksjaid – 341. Potentsiaalsed kosilased soovivad kuulsaks saanud võistluse pealt teenida. Tõnu Vaheri hinnangul peaks osalejate arv seejuures lausa mitmekordistuma. Vaher ise pole jooksjate arvu kasvu põhieesmärgiks seadnud. Jooks peab ise endele nime tegema ja on seda ka teinud – peakohtunik Raivo Kallas prognoosis järgmiseks aastaks juba vähemalt viissada jooksjat.

Lümandas said kõik kutsutud peakorraldajalt tänukirja ja 38. Saaremaa kolme päeva jooksu rohkearvuliste fotodega värvitrükis infobülletääni. “Otsepostitusega said selle kõik osalejad juba paar nädalat pärast võistlust,” märkis Vaher.

30-leheküljeline raamatuke pakub spordisõpradele täieliku ülevaate nii jooksu ajaloost, üldvõitjatest, vanuseklasside kiirematest, etapivõitjatest, sagedasematest lõpetajatest, nobedamatest saarlastest, väledamatest naistest, võistkondlikust paremusest kui ka huvitavaid tähelepanekuid osavõtjate kohta. Raamat annab teada ka peasponsoritest, distantsidest, rajakatetest, auhinnafondist, koostööpartneritest, korraldustoimkondadest, auhinna- ja suursponsoritest.

Print Friendly, PDF & Email