Riigil Pöide kiriku kordategemiseks lähiaastatel raha pole (11)

Riigil Pöide kiriku kordategemiseks lähiaastatel raha pole

 

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul riigil halvas seisukorras unikaalse Pöide kiriku kordategemiseks lähiaastatel raha ei ole, ühe võimalusena näeb ta raha taotlemist Euroopa Liidu 2014–2020 finantsperioodi rahast.

Jänes ütles intervjuus BNS-ile, et kirikute jaoks on ette nähtud pühakodade riiklik programm, kuid selle eelarve on nii väike, et saab teha ainult pisitöid ja Pöide kiriku kordategemiseks sellest ei jätku. Kultuuriminister tunnistas, et Saaremaa üks vaatamisväärsusi ja arhitektuuri poolest kindlasti erilise Pöide kiriku olukord valmistab talle muret, kuna see pühakoda on seisnud aastakümneid väga kehvas olukorras.

“Ma ei näe praegu varianti, et see pühakodade programm suudaks aidata Pöide kirikut, kuna siin on tarvilikud väga suured summad. Pigem tasub töötada teiste võimaluste kallal. Me oleme pöördunud praegu CO2 kvootide müügiprogrammi poole, et sealt saada meie kirikutele abi. Paljud Eesti kirikud vajavad katuse renoveerimist, küttesüsteemide ja akende vahetust ja muid energiat säästvaid töid. Aga Pöide kirik selle programmi alla ei lähe. Pöide kiriku puhul ei ole tegemist energiasäästlikkusega, kuna seal ei ole vaja renoveerida, vaid üles ehitada,” lausus Laine Jänes.

Print Friendly, PDF & Email