20 aastat muusikaharidust Orissaares

Laupäeval, 27. novembril algusega kell 18 toimub Orissaare kultuurimajas Orissaare muusikakooli 20. aastapäeva kontsert. Kontserdil astuvad üles tänased ja endised muusikakooli õpilased, tänased ja endised õpetajad ning külalisesinejad.

Lisaks solistidele esinevad Orissaare brass ja Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkester. Kavas on nii tuntud klassikat kui ka kergemat muusikat. Kontsert on avalik ja tasuta. Kõik on oodatud! Kakskümmend aastat ei ole pikk aeg ühe kooli jaoks. Võrdluseks võib tuua, et Kuressaare muusikakool on 60-aastane ning tänase Eesti muusika- ja teatriakadeemia eelkäija Tallinna kõrgem muusikakool asutati aastal 1919. Orissaare muusikakool on nendega võrreldes veel nooruk, kes on juba üht-teist õppinud, aga kelle suuremad saavutused on veel ees.

Muusikakool alustas oma tegevust Orissaare gümnaasiumi klassiruumides 1990. aastal. Täna tegutseb muusikakool oma majas ja siin õpib 45 õpilast. Lisaks Orissaare valla õpilastele käib siin noori muusikuid ka Muhu, Pöide, Laimjala ja Valjala vallast. 20 aastat on muusikakooli tegemisi vedanud direktor Liivi Tamm, kes andis sel sügisel juhtimise teatepulga edasi uuele direktorile. Kahekümne aasta jooksul on muusikakoolis õppinud u 800 õpilast, kellest on saanud ka kutselisi muusikuid, kes tegutsevad praegu orkestrites või erinevates ansamblites.

Olen uhke meie õpetajate üle, kes on väga heal tasemel ja tänu kellele saavad kõik, kellel on selleks soovi, piisavad teadmised, et minna muusikat edasi õppima või musitseerida erinevates kollektiivides. “Tagasi kooli” kampaania raames muusikakooli lastele esinenud muusikaterapeut Dali Kask ütles oma loengus, et paljudest erinevatest kunstiliikidest mõjub muusika meile kõige otsesemalt ja kõige tugevamini.

Muusika mõjutab otseselt meie keha. Kaasakiskuv muusika paneb varba kinga sees liikuma ja meile tähenduslik muusika liigutab tuntavalt hinge. Eriti tugev mõju on muusikal siis, kui me seda ise teeme. Kes on esinenud laulupeol laulukaare all või laulnud publiku hulgas kaasa, on seda kindlasti ka ise tundnud. Olete oodatud kontserdile oma keha mõjutama :)

Martti Nõu
Orissaare muusikakooli direktor

Print Friendly, PDF & Email