FC Kuressaare pääses madalamast liigast (8)

FC Kuressaare pääses madalamast liigast

NAGU VÕIT: Olgugi et pääseti vaid madalamasse liigasse kukkumisest, nägi võidutants laupäeval Salme staadionil välja nii kui meistritiitli võitmisel kombeks.
Foto: Raul Vinni

Laupäeval Salme staadionil pritsis FC Kuressaare meeskonna kapten Martti Pukk pärast 3 : 0 võiduga lõppenud kohtumist Kiviõli Tamme Autoga vahuveini. Justkui oleks midagi suurt võidetud. Kaotusseisust teisele üleminekumängule läinud saarlased ei võitnud siiski midagi, pigem suudeti midagi ära hoida.

“See oli selline jalgpall, mida me terve hooaja oleksime pidanud mängima,” ütles Martti Pukk pärast võitu esiliiga neljanda meeskonna üle. Küsimusele, et kas see oli siis koht, kus seda näidata, ja mida meeskond siis terve hooaja tegi, vastas Pukk, et laupäevane mäng oli viimane koht, kus tuli näidata. Pukk tõdes, et terve hooaeg sellist mängu pakkuda ei suudetud. “Jäime just nõrgemate vastu mängides hätta,” märkis Pukk ja lisas, et seda näitas ka esimene mäng Kiviõliga, kes paberi peal Kuressaarest kindlasti nõrgem on.

Eesmärgi saavutamine mööndustega

Kaotanud üleminekumängude esimese vaatuse Kiviõlis 1 : 2, säästis Kuressaaret liiga võrra allapoole kukkumast vaid suureskooriline võit. Mängukõlbmatuks muutunud Kuressaare staadionilt novembrikuu kohta üliheas korras olnud Salme staadionile toodud mängus hakkas kodumeeskond kohe pressima. “Eesmärk oli mitte lasta endale väravat lüüa,” märkis Pukk.

27. minutil skooris esimesena Dmitri Skiperski, lükates Tamme Auto kaitsja vea tõttu palli tühja väravasse. Neli minutit hiljem lõi 18 meetri pealt värava Sander Viira, kellele söötis Pukk, ning viis minutit hiljem põrutas Pukk sama kaugelt ise värava. “Esimene värav võttis kindlasti pingeid maha,” kinnitas kapten. Tema sõnul Kiviõli meeskonnal “mütsiga lööma” tuleku mõtet kindlasti ei olnud, veidi oli neil probleeme vaid koosseisuga. Idavirulaste kehvast ja aina kehvemaks läinud olukorrast andis märku ka meeskonna omavaheline suhtlemine, mis ajapikku taandus üksteise peale karjumiseks ja sõimlemiseks.

Teisel poolajal hakkas Kiviõli kohati rohkem suruma, kuid väga ohtlike võimalusteni kumbki meeskond ei jõudnud. Kohtumine lõppes 3 : 0 saarlaste võiduga ja FC Kuressaare meeskond lõi võidutantsu, nagu oleks meistritiitel võidetud. “Põhieesmärk oli liigasse otse püsima jääda, aga hea, et niigi sai,” märkis Pukk, et päris rahule hooajaga jääda ei saa. Samuti tõdes kapten Pukk, et päris hästi ei õigustanud ennast ka see, et hooaja alguses täiendati meeskonda Rakvere FC Flora mitme mängijaga ning Saaremaa omad poisid pandi selle meeskonna ja JK Sörve eest mängima madalamates liigades.

Kõik Rakvere mehed ennast ei õigustanud ja seega langes saarlastele topeltkoormus. “Mõned poisid mängisid kolme meeskonna eest, see pole ikka päris õige vist,” sõnas Pukk, lisades, et noortele poistele pole kindlasti kasulik mängida hooaja jooksul üle 40 mängu. Nüüd saab meeskond kaks nädalat puhkust ja siis mängitakse aastalõputurniir Tallinnas ja hakatakse valmistuma kevadel algavaks uueks hooajaks.

Omad peavad tõusma

Seda, et nn Rakvere-projekt 100% ei õnnestunud, tõdes ka FC Kuressaare president Priit Penu. Tema sõnul ei pidanud kõik mängijad tervet hooaega vastu. Hästi ei läinud ka Rakvere FC Floral, kes kukkus esiliigast välja ja mängib nüüd JK Sörvega samas liigas. See tõstab Penu sõnul Sörve taas tagasi meistriliiga meeskonna duubli staatusesse. Järgmise hooaja muudest muudatustest Penu veel rääkida ei teadnud. “See on vast nii, et Skiperski ei jätka,” arvas Penu, et FC Kuressaare 37-aastane suurim väravakütt loobub.

Print Friendly, PDF & Email