Purjutajad peletavad turvatunde (29)

Purjutajad peletavad turvatunde

PUNTRAPEKS: Kui tahame olla kultuursed, sõbralikud inimesed ja kaaslinlased, siis võiksime osata selliselt ka pidutseda. Kõik seda kahjuks ei oska. Foto on tehtud tänavu suvel Kuressaare lossipargis.
Foto: Egon Ligi

Kuigi olukorrast, mis valitseb Kuressaare kesklinna tänavatel nädalalõppude öötundidel, on korduvalt kirjutatud ning ametlik statistika kinnitab, et asi püsib kontrolli all, on probleem agressiivsete ja ülbete purjutajatega siiski endiselt päevakorral.

Alles nädala eest ründas purjus noorukite kamp varahommikuselt postiringilt tulnud postiljoni. “Meie kirjakandjale tungiti kallale tema koduteel, kui ta oli postiringi lõpetanud,” ütles Eesti Posti kandekeskuse juhataja Margit Tammeleht Saarte Häälele.

Jõhkralt läbi pekstud postiljon ise ajalehele juhtunust rääkida ei soovinud. Tammeleht aga nentis, et turvalisus öises Kuressaares on neile väga oluline. “Keegi meist ei armasta kampasid ega purjus inimesi, kirjakandja ei ole siinkohal erand,” märkis ta ja lisas, et varem ei ole kirjakandjaid siiski õnneks rünnatud. Tammelehe arvates võiks politsei turvalisuse tagamiseks sagedamini patrullida just nädalalõppudel.

Elatakse end teiste peal välja

MTÜ Arensburg Takso juhatuse esimees Tõnu Sannik, kes taksojuhina öösiti tööl olles ka tänavatel toimuvat näeb, ütles, et olukord on nädalalõppudel täiesti käest ära. Sanniku sõnul võib täiesti suvaline peolt tulija lihtsalt minna ja virutada mõnele möödakäijale vastu vahtimist. “Heal juhul pärast ütleb, et näe, kogemata, et vale inimene oli, aga mis see siis enam loeb, kui nina viltu pähe löödud,” rääkis ta.

Tõnu Sanniku sõnul on taksojuhid üritanud ka politseiga n-ö koostööd teha, kutsuda neid kaklejaid lahutama, kuid sageli on politsei öelnud, et neil on parasjagu kuskil mujal tegemist. Sannik meenutas, et Ärtu baari ees taksopeatuses nägi ta ise pealt, kuidas üks naine hakkas kõrval seisnud noormeest käekotiga vastu pead taguma ja kustutas viimaks suitsukoni vastu noormehe pealage.

“Ega siin nalja ole, kui ikka mõnel on lihtsalt halb tuju. Ja kui siis mõni vaene postiljon veel kätte saadakse sel ajal, siis pole üldse ime, et kolakat antakse,” leidis ta. Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter ütles Saarte Häälele, et politseil on raske kommenteerida juhtumeid, kui kannatanud nende poole mingil põhjusel pöördunud ei ole.

Kesklinn suurema tähelepanu all

Vahter kinnitas, et politsei on valmis reageerima ööpäevaringselt. Õhtu- ja öötundideks ning nädalavahetusteks on tema sõnul arvestatud ka lisapatrulliga. “Politseipatrull ei saa paikselt seista ööklubide või parkide vahetus läheduses, vaid teenindada tuleb nii maakonda kui ka tervet linna, küll aga on kesklinna piirkond teravdatud tähelepanu all,” rääkis ta ja lisas, et politseil on siiski kasutada vaid kindel ressurss.

Kaido Vahter märkis, et Kuressaares on lõbustusasutused suuresti kesklinna koondunud ja seega liigub kesklinnas nädalavahetustel ka rohkem rahvast ja ka rohkem purjus inimesi. Vahter soovitas, et kui käia väljas lõbutsemas, siis tuleks vältida, et kas inimene ise või keegi seltskonnast jääks joobes olekus üksinda. Samuti ei tohiks käituda väljakutsuvalt või agressiivselt.

Print Friendly, PDF & Email