Lennufirma juht soovitab turismikampaaniate asemele suurüritusi (2)

AS-i Estonian Air juhatuse esimees Andrus Aljas soovitab loobuda ebatõhusate turismikampaaniate korraldamisest Euroopa pealinnades ja keskenduda turiste meelitavate suurürituste korraldamisele Eestis.

“Meie võimalus turiste siia meelitada pole mitte see, et me keskendume kuskil Berliini tänavatel Eestit tutvustavate plakatite riputamisele, vaid hoopis see, kui keskendume suurürituste korraldamisele Eestis,” rääkis Aljas neljapäeval toimunud Saare maakonna arengukonverentsil “Tulevikusillad”. Teatavasti toimus sel kevadel Saarte turismiarenduskeskuse (TAK) eestvedamisel Rootsis kolme nädala pikkune reklaamikampaania, mis kutsus rootslasi Saaremaad külastama. Kampaania viidi läbi 1,5 miljonit krooni maksva projekti “Reisisihiks Saaremaa” raames, mille vahenditest pool läks Saaremaa rootslastele tutvustamiseks.

Konkreetselt Saaremaa kampaaniale viitamata sõnas Aljas, et Eesti reklaamimine kusagil Stockholmi tänavanurgal ei anna lennufirma piletimüügis kohe mitte kuidagi tunda, seevastu mõne Eestis korraldatud rahvusvahelise kultuurisündmuse ajal on Estonian Airi lennukid kõik välja müüdud. “Meie lennukid, mis lendavad Saaremaale, on puupüsti täis nendel kordadel, kui siin on midagi reaalselt toimumas,” märkis ta.

Ka 2011. aasta näeb lennufirma jaoks eelbroneeringute osas väga hea välja seoses Tallinna saamisega Euroopa kultuuripealinnaks. “Suurüritused panevad inimesed liikuma ja selle asemel, et kulutada raha Euroopa tänavatel, võiksime toetada kohalikke ettevõtjaid ürituste korraldamisel,” rääkis Aljas. Lennufirma juht märkis, et edu toob ainult koostöö, kahjuks on aga Eesti turismisektoris väga vähe näiteid, kus ettevõtted on omavahel suutnud milleski kokku leppida ja koos töötada.

Õigel teel ollakse Pärnus, kus üritatakse tõsimeeli kokku panna turismiklastrit, mis on mujal maailmas andnud turistide kohalemeelitamiseks väga häid tulemusi. Kui Kuressaare lennujaama külastab aastas 20 000 inimest, siis 6125 elanikuga piirkond Lapimaal on ühiselt tegutsedes suutnud aastas vastu võtta 245 000 reisijat. Gotlandi Visby lennujaam teenindas eelmisel aastal 305 000 lennureisijat.

Print Friendly, PDF & Email