Laevaühendus Gotlandiga tuleb järgmisel suvel (8)

Paar viimast aastat päevakorral olnud laevaliini avamine marsruudil Gotland–Ventspils–Saaremaa saab teoks järgmisel suvel. Kuressaare linnavalitsuse arendusnõunik Ingrid Tilts ütles Saarte Häälele, et kolme riiki ühendav laevaühendus on plaanis luua 2011. aastal, kuid praegu on veel teadmata liinigraafik ja reiside toimumise periood.

Paar viimast aastat päevakorral olnud laevaliini avamine marsruudil Gotland–Ventspils–Saaremaa saab teoks järgmisel suvel. Kuressaare linnavalitsuse arendusnõunik Ingrid Tilts ütles Saarte Häälele, et kolme riiki ühendav laevaühendus on plaanis luua 2011. aastal, kuid praegu on veel teadmata liinigraafik ja reiside toimumise periood. “Selge on see, et liin alustab väikese laevaga ja mitte väga tihedalt, aga eesmärk on teenust kasvatada, et see jääks püsima ka tulevikus,” lausus Tilts.

Vajalike uuringute tegemiseks kahe aasta jooksul on Interreg IV A Kesk-Läänemere programm eraldanud Ventspilsi vabasadama, Gotlandi kommuuni ja Kuressaare linnavalitsuse koostööprojektile ligi 1,6 miljonit eurot. Uuringud hõlmavad kolme regiooni transpordisüsteeme ja -teenuseid, kogu ettevõtlusvaldkonda ning põhjalikumalt turismimajandust ja selle arendamise poliitikat. Eesmärk on välja selgitada ohud, mille tõttu laevaliini elujõulisus kannatada võib, ja võimalused, mille arendamine aitab seda vältida.

Oluline on ka tutvustada meist kaugemale jäävates regioonides Kuramaad, Saaremaad ja Gotlandi saart ühtse ettevõtluspiirkonna ja turismisihtkohana. Ventspilsi linnapea Aivars Lembergs on varem teatanud, et liini hakkaks teenindama kuni 30-sõlmelist kiirust arendav kiirlaev, mis jõuaks Ventspilsist Roomassaarde kahe tunniga. Laevaliini Ventspilsi ja Saaremaaga kavandab Gotlandi laevafirma Rederi AB Gotland.

Print Friendly, PDF & Email