Saarlanna väljapressimises süüdi (lisatud video!) (8)

Saarlanna väljapressimises süüdi (lisatud video!)

SÜÜDI: Kätlin astub süüdimõistetuna Kuressaare kohtumajast välja ja istub kohe advokaat Andres Tamme (valge kaabuga) autosse.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare kohtunik mõistis 17-aastase Kätlini süüdi ja karistas teda kahe aasta ja kaheksa kuu pikkuse tingimisi vangistusega.

Kuna kohus toimus alaealise üle ja õigusemõistmise huvides kinniste uste taga, oli ka kohtuotsuse väljakuulutamine samadel kaalutlustel kinnine, teatas Pärnu maakohtu pressiesindaja. Kätlin mõisteti süüdi vägivalla ja vara hävitamise ähvardusel suures ulatuses varalise kasu üleandmise nõudmises.

Lõplikuks karistuseks mõisteti talle kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust tingimisi kaheaastase katseajaga. Kriminaalmenetluse kuludena mõisteti Kätlinilt välja sundraha ja kaitsjatasu, kokku 13 095 krooni. Kätlin pressis välja miljoneid kroone, kirjutades president Toomas Hendrik Ilvese 17-aastasele tütrele Juulia Kristiinele elektronkirja, milles andis juhiseid, millisele arvele nõutud miljonid kanda, ja lisas kirja lõppu pangakonto numbri koos oma pärisnimega.

Print Friendly, PDF & Email