Soojahind tõuseb jaanuarist 7,5 protsenti (11)

Konkurentsiamet kiitis möödunud nädalal heaks AS-i Kuressaare Soojus hinnatõusutaotluse ja eile kinnitas selle ka soojafirma nõukogu. Alates 1. jaanuarist tõuseb soojuse hind Kuressaare võrgupiirkonnas 7,5% võrra.

Kuressaare Soojuse juhatuse liige Paul Leemet ütles, et uus hind on seega alates tuleva aasta algusest ilma käibemaksuta 659 kr/MWh ehk 42 eurot ja 15 senti MWh eest. Leemet kinnitas, et hinna tõstmisel on vaid üks konkreetne põhjus – põlevkiviõli hinnatõus.

“Hakkpuit ei ole kallinenud ja muud kulud pole samuti tõusnud,” kinnitas ta. Niisamuti pole hinna tõstmise taga euro tulek, viitas Paul Leemet Keskerakonna Saaremaa piirkonna üleeilsele teatele, kus märgiti, et Kuressaare on liitunud ausa hinnastamise kokkuleppega ja sellest tulenevalt oleks hinnatõus kohatu.

Konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits kinnitas Saarte Häälele, et amet kooskõlastas soojuse uue piirhinna üksnes seetõttu, et põlevkiviõli hind on tõusnud. Vaatamata 7,5-protsendilisele toasooja kallinemisele on Kuressaare soojahind Leemeti sõnul võrreldes teiste Eesti linnadega endiselt soodsamate seas. “Odavam on näiteks Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Narvas.

Meile sarnane hind on Keilas, kus sellest sügisest kehtib 701 kr/MWh eest, olles siiski 42 krooni kallim kui meil,” rääkis Paul Leemet. Ta mainis, et praeguse seisuga on hind odavam Pärnus, kuid sealgi on hinna tõstmine parasjagu käsil. Leemet lisas, et veel 2009. aasta alguses oli soojahind Kuressaares 677 kr/MWh, mis oli peagi kehtima hakkavast uuest hinnast kõrgemgi. “Hind on vahepeal langenud, vahepeal tõusnud ja see uus hind ei ole kõigi aegade kõrgeim number,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email