Heategevuskontserdil Orissaares koguti 11 707 krooni

Neljapäeva õhtul Orissaare kultuurimajas toimunud heategevuskontserdil koguti Orissaare gümnaasiumile pinkide ostmiseks üle 11 707 krooni. Publikule esinesid nii gümnaasiumi vilistlastest professionaalsed muusikud ja taidlejad kui ka õpilased ja õpetajad.

Omakandi inimestele laulis katkendeid “Minu veetlevast leedist” muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal lõpetanud Helen Oll. Lõõtspilli mängis ja muhedaid Muhu laule esitas gümnaasiumi vilistlane Meelis Mereäär. Õpetajad õppisid selgeks rollid humoorikast lühinäidendist “Kilplased”, mille lavastas kooli huvijuht Mare Noot.

Kõrgetasemeline Orissaare tütarlastekoor Anne Kannu dirigeerimisel astus publiku ette Piret Rips-Laulu kirjutatud loo “Aeg” esmaettekandega, mille saal väga hästi vastu võttis. (Anne Kannu tütarlastekoor esines pühapäeval isadepäeva kontserdil ka Estonia kontserdisaalis.) Meditsiiniteemalise humoorika ülesastumisega üllatas publikut heategevuskontserdi idee välja pakkunud ja kontsertprogrammi kokku seadnud perearst ja kooli vilistlane Elo Lember.

Kuressaare teatri direktor Piret Rauk, kes samuti Orissaare gümnaasiumi vilistlane, esitas katkendi Jüri Tuuliku “Meretagusest asjast”. Laulude esitajaid saatis klaveril Kairit Levit. Hingedeajale kohane oli kontserdi lõpuosa. “Süütasime küünlad ja laulsime hümni armastusele ehk “Tuulevaiksel ööl”. Kitarril saatis Tambet Tamm, salmiosa laulis Helen Oll ja refrääni algul tütarlastekoor ja hiljem liitus terve saal,” rääkis Elo Lember.

Kontserdi tulust ja valla ettevõtete annetustest ostetakse kooli garderoobi uued pingid. “Vanad pingid on katki. Lastel ei olegi kohta, kus istuda ja puhata. Kavatseme sinna osta stiilsed uued pingid. Kuna kooli juubelit tähistatakse tuleval aastal jaanipäeva paiku, siis tahame anda omapoolse panuse kooli heaks, kust me oma algse hariduse oleme saanud,” ütles ka kooli hoolekogu aseesimehena tegutsenud Elo Lember.

Osalejate vahel loositi välja Orissaare gümnaasiumi vest. Loosiõnn naeratas Aira Riisile. “320 krooni maksev vest oli soetatud sponsorraha eest. Seda saab nüüd kanda Aira Riisi tütar,” andis Elo Lember teada.
Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg hindas ettevõtmist igati kordaläinuks. “See oli meie piirkonnas esimene sedalaadi ettevõtmine. Tänu kooli hoolekogule ja vilistlastele kõik õnnestus,” rõõmustas koolijuht.
Aare Laine

Print Friendly, PDF & Email