Säästumarketi rajajad ehitavad Muhusse uue kaubanduskeskuse (7)

Säästumarketi rajajad ehitavad Muhusse uue kaubanduskeskuse

KONKURENDID KÕRVUTI: Kui STÜ Liiva kauplus laiendab ennast juba tuleval aastal, siis postkontori (fotol esiplaanil) asemel kerkib kaubanduskeskus eeldatavasti aasta hiljem.
Foto: Eesti Post

Sügisel Liiva postkontori hoone ostnud OÜ Muhu Keskus kavatseb hoone lammutada ja ehitada selle asemele umbes neli korda suurema kaubanduskeskuse. Muhu Keskuse juhataja Toomas Leis ütles Saarte Häälele, et kaubanduskeskus valmib ilmselt 2012. aastal ja selles saab olema umbes 1000 m2 pinda, mida on neli korda rohkem kui lammutamisele minevas postkontoris.

Plaanide kohaselt hakkab kaubanduskeskuses tegutsema toidu- ja esmatarbekaupade pood ning sidejaoskond. Lisaks on kavas osa pinnast rendile anda, kusjuures rentnikena nähakse ka praegu Orissaares tegutsevaid ärisid. Kaubanduskeskusele juurdepääsuks kavandatakse rajada uued peale- ja mahasõidud Kuivastu–Kuressaare maanteelt. Keskuse juurde on planeeritud ca 37 parkimiskohta sõiduautodele ja kaks parkimiskohta bussidele.

Muhu vallavanema Raido Liitmäe sõnul on uue kaupluse järele vajadus eelkõige suvel, mil Liivalt sõidab läbi väga palju rahvast. Toomas Leis märkis, et klientide vähesust nad ei pelga, sest Liivalt sõidab läbi kogu Saaremaa külaliste voog. Mida paremini on Liival kaubandus korraldatud, seda suurem on tõenäosus, et nädalalõpuks saarele sõitvad inimesed teevad oma ostud just Liival.

“Tihti on nii, et kellaaeg praamile jõudmiseks surub peale, suured kaubanduskeskused Tallinnas on aga üsna väsitavad ja aeganõudvad. Kui on teada, et Liival on korralik valik, siis võiks päris suur hulk täna Tallinnas sooritatud esmatarbeostusid toimuda edaspidi Liival,” selgitas Toomas Leis, kes oma sõnul usub, et tulenevalt külakaubanduse hääbumisest võib Liival hakata käima ostjaid ka Ida-Saaremaalt.

Praegu tegutseb Liival vaid Saaremaa tarbijate ühistule kuuluv toidupood, mida omanik tahab hakata laiendama. Konkureeriva kaupluse avamine parandab Toomas Leisi sõnul toodete valikut ja aitab alandada toodete hindu. “Loodame uusi kaubagruppe sisse tuua, aga fakt on see, et väga nišitooteid ka müüa ei saa. Kui vaadata kas või Kuressaare kaubandust, siis suur osa kaupluste nomenklatuurist ikkagi kattub,” märkis Leis. “Nüüd on küsimus selles, kuidas on korraldatud logistika ja teenindus,” lisas ta.

Kuressaares tegutseva GO Spa omanike ringi kuuluv Toomas Leis rääkis, et lisaks talle on uue kaubanduskeskuse rajamise taga suvemuhulased Indrek Prants ja Sven Mansberg, kes on laiemalt tuntud Säästumarketi ja Smarteni asutajatena. Mõlemad mehed kuuluvad K-Arvutisalongi ja Bauhofi poodide keti omanikeringi. Muhu vallavolikogu arutab Liiva küla Liiva sidejaoskonna ja Tõnise maaüksuse detailplaneeringu algatamist sel reedel.

Liiva kauplus laieneb
Eelmisel Muhu vallavolikogu istungil tutvustasid Saaremaa tarbijate ühistu juhid oma plaane ja tegevuskava seoses Liiva poe rekonstrueerimisega. “Praegu kasutusel olevale 330 m2 suurusele müügipinnale on kavas juurde ehitada 301 m2, säilitades senise haljasala. Seoses laienemisega on päevakorda kerkinud uue parkla rajamine. Ühistu juhid näeksid võimalust rajada see sidejaoskonna taga asuvale maatükile,” on kirjas volikogu istungi protokollis. Juurdeehituse orienteeruv valmimisaeg on kavandatud 2011. a esimesse kvartalisse.

Print Friendly, PDF & Email