Saaremaa Laevakompanii juht: laevade müük sõltub turuolukorrast

Saaremaa Laevakompanii juht: laevade müük sõltub turuolukorrast

 

Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles BNS-ile, et kompanii vanade või ka uute laevade müük sõltub turuolukorrast, konkreetsetest pakkumistest ja nõudlusest.

Möödunud nädalal viibisid meedia teatel Saaremaal Kanada laevakompanii British Columbia Ferry Services esindajad, et uurida võimalusi osta ettevõttelt laevu. “Loomulikult jälgime me riigi plaane, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on meile oluline partner läbi aastate,” ütles Rihvk. “Laevaliiklus Lääne-Eesti saarte ning mandri vahel on selge prioriteet.”

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda ütles BNS-ile, et SLK-l oli kohustus tuua Rohuküla-Heltermaa liinile vähemalt üks uus laev. “Ülejäänu osas on nende enda valida, milliste laevadega nad riigiga sõlmitud lepingut täidavad,” ütles Ruuda. Praegune leping lõpeb Ruuda sõnul 2016. aastal. Esialgu ei ole Ruuda sõnul riik plaaninud ehitada Saaremaa või Hiiumaa vahelistele liinidele oma laevu.

Moodustatud on Hiiumaa parvlaevaühenduse komisjon, kes töötab kõikide võimalike variantidega. Komisjon teeb vajalikud analüüsid ja teeb selle alusel ettepaneku Hiiumaa laevaühenduseks sobivaima variandi valikuks 2012. aasta lõpuks, ütles Ruuda. Rihvk ei andnud selget vastust BNS-i küsimusele, kas uue parvlaeva müük sõltub Hiiumaa parvlaevaühenduse komisjoni analüüside tulemustest ja soovitusest.

Möödunud nädalal kirjutas Saarte Hääl, et üks maailma suuremaid laevafirmasid British Columbia Ferry Services Inc tunneb huvi Saaremaa Laevakompanii kolmanda uue parvlaeva Hiiumaa ostmise vastu. SLK kolmanda uue liinilaeva Klaipedas valminud korpus läks mõne nädala eest edasi Norrasse, kus laev lõpuni valmis ehitatakse. SLK juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles toona BNS-ile, et kompanii kolmanda uue parvlaeva valmimise tähtaeg on tuleva aasta märtsis-aprillis. “Valmis on korpus, see pukseeritakse Norrasse,” ütles Rihvk.

Print Friendly, PDF & Email