Leisi volikogu plaanib mõttetalguid (14)

Leisi volikogu plaanib mõttetalguid

JÄTAME KESKKOOLI ALLES: Ehkki keskkooli pidamine on vallale kallis, tahaks Leisi volikogu selle igal juhul alles jätta. Volikogu esimees Andrus Kandima (vasakul) kutsus üles mõttetalgutele, koolijuht Tõnu Erin selgitas kooli praegust ja tulevast olukorda.
Foto: Egon Ligi

Eile olid Leisi vallavolikogus jutuks kohaliku keskkooli tulevikuväljavaated ja võimalused jätkata edasi keskkoolina. Põhjaliku ülevaate teemast andis volikogu hariduskomisjoni esimees ja kooli direktor Tõnu Erin.

Kui praegu on kool võtnud nõuks koostada uued õppekavad kolmel suunal: keeleõpe, keskkonnaõpe ja ettevõtlus, siis vallavolikogu esimees Andrus Kandima pani ette kaasata arutlusse võimalikult palju helgeid päid – nii kohalikke kui ka neid, kes lihtsalt asjast huvitatud. Vallavanem Ludvik Mõtlep tõdes, et juhul kui Leisi koolis keskkooliosa kaotada, tuleks hakata maksma pearaha teistele omavalitsustele ning seegi summa ei oleks väike. Samuti on keskkooliosa sulgemise korral probleemiks tööta jäävad õpetajad. See tähendaks omakorda spetsialistide lahkumist ja ilmvõimatu ei ole ka (õpetajate) perede ärakolimine.

Praegu õpib Leisi keskkoolis vaid kaheksa õpilast teistest omavalitsustest, kusjuures internaadivõimalust kool ei paku, kuna huvilisi oleks vaid üks, kuid internaadi lahtihoidmiseks oleks vaja kolme töötajat (õhtust kasvatajat, kokka ja öövalvet). Nüüd tuleb kohalikul rahval välja nuputada see põhjus, miks üks noor tahaks oma haridusteed pärast põhikooli lõppu jätkata just Leisis. Aega selleks on 2013. aastani, sest siis tuleb hakata taotlema uut koolitusluba. Kandima sõnul on suurusjärk, mis vald peab keskkoolile peale maksma, 150 000–300 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email