Leisi tahab oma keskkooli säilitada (10)

Esmaspäeval arutab Leisi volikogu kohaliku keskkooli tulevikku. Koolijuhi ja ühtlasi volikogu hariduskomisjoni esimehe Tõnu Erini kinnitusel ei ole veel püssi põõsasse visatud ja püütakse keskkooliosa igal juhul säilitada.

“Probleem on nende lendudega, kus lapsi vähem,” tõdes Erin, kelle sõnul oleneb kooli ülalpidamine ju laste arvust ja valla “pealemaksmine” samuti sellest, kui suur osa rahast tuleb riigilt. Praegu on Leisi keskkool tavapärane üldhariduskool, kus veidi on antud keskkonnaharidust. Erini sõnul soovitakse aga edaspidi välja pakkuda veel kaks suunda – keeleõpe ning majandus ja ettevõtlus.

Metsküla külavanem Mati Maripuu ütles Saarte Häälele, et keskkool peaks Leisi ikka jääma, sest muidu võõrduvad maalapsed maaelust ära, kui nad pärast koolipäeva koju ei jõua. “Mul poiss käib praegu 8. klassis, on ikka õhtuti laudas abiks, aga kui ta linna kooli läheb, siis see vaevalt enam nii oleks,” arutles Maripuu, kelle arvates peaks vald sel juhul kooli ülalpidamiseks nii palju peale maksma, et saaks keskkooli edasi pidada.

Kooli hoolekogu esimees Lea Toompuu tõdes, et keskkooli säilitamine on kahtlemata keeruline probleem ja paneb lausa ohkama – on ju tegemist armsa majaga, kus õpilased on saavutanud väga häid tulemusi. Ehkki hoolekogu soovitab ja toetab keskkooli säilimist Leisis, saab seda teha siiski vaid niikaua, kui riik ja vald selleks raha annavad.

“Eks me ole mõelnud ka, aga seda “kiiksu”, mis näiteks üle Eesti lapsi Leisi õppima kutsuks, me leidnud ei ole,” märkis Toompuu, tuues näiteks Nõo reaalgümnaasiumi, mis on ju samuti maakool, kuid ometigi minnakse sinna õppima kõikjalt üle Eesti.

Print Friendly, PDF & Email