Pihtla teel põles mahajäetud maja

Pihtla teel põles mahajäetud maja

KEEGI TEGI TULD: Juba varem ühe kodutu hukupaigaks saanud majalobudik põles jälle.
Foto: Egon Ligi

Eile varahommikul põles Kuressaares Pihtla teel taas sama mahajäetud maja, kus tänavu märtsis hukkus põlengu tagajärjel 59-aastane mees. Seekord keegi õnnetuses viga ei saanud.

“Sel korral oli küll natuke rohkem tuld, kuid lõppresultaat oli parem, sest keegi viga ei saanud,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, lisades, et kuigi tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus, siis suure tõenäosusega on keegi majas tuld teinud. “Naabrite sõnul keegi seal majas vahel ikka käib,” märkis Lindmäe, täpsustades, et pärast tänavu märtsis toimunud tulekahju ei olnud maja omaniku poolt nõuetekohaselt suletud ning seega algatatakse ka vastav menetlus.

Häirekeskusele teatati eile, 11. novembril kell 4.43, et Kuressaares Pihtla teel põleb mahajäetud maja (6x 10 meetrit). Tulekahju saadi kontrolli alla kl 5.55 ja kustutati kl 6.07. Margus Lindmäe sõnul on päästjad mahajäetud majades puhkevate tulekahjude kustutamiseks valmis ja ennetustööna plaanivad nad ka tänavu koostöös politsei ja kohaliku omavalitsusega kõik sellised majad läbi käia. Kuressaare linnavalitsus on kaardistanud 40 hoonet, mida kodutud võivad kasutada.

“Talvel on ju jäljedki näha,” selgitas Lindmäe aja valikut, kuid lisas, et vaatamata sellele nad kõiki taolisi inimesi siiski üles leida ei pruugi, sest ei ole ju teada, millal keegi kuhugi läheb.

Print Friendly, PDF & Email