EURO: Eurosid saab vahetada ka lähimas postkontoris (1)

1. jaanuarist ehk €-päevast kuni 15. jaanuarini vahetavad kroone eurodeks peale pangakontorite ka postkontorid.

AS-i Eesti Post kommunikatsioonijuht Inge Suder ütles Saarte Häälele, et Saaremaal vahetab jaanuari esimesel kahel nädalal kroone eurodeks 13 postkontorit. Selleks ajaks on rahavahetamiseks valmis Aste, Kaali, Kihelkonna, Kärla, Laimjala, Leisi, Liiva, Lümanda, Mustjala, Salme, Tornimäe ja Valjala postkontor ning Torgu postipunkt.

“Kliendile on oluline teada, et postkontorite tavapärased lahtiolekuajad võivad muutuda, kuid sellest teavitame kliente nii kodulehe kaudu kui ka teadetega postkontorite stendidel,” selgitas Suder. Postifirma kommunikatsioonijuht selgitas, et rahavahetuse limiidiks on Eesti Post kehtestanud 1000 eurot kliendi kohta päevas. “Loodame klientide mõistvale suhtumisele, kui päeva lõpus on see limiit väiksem, kuna väga keeruline on prognoosida euro sularaha vajadust päevade lõikes ette,” tähendas ta.

Euro võetakse kasutusele järsu üleminekuga, mis tähendab, et kontodel olevad kroonid vahetatakse eurodeks ümberarvestuskursiga 1 euro = 15,6466 krooni. Alates €-päevast kehtib ka kahenädalane paralleelkäibeperiood, kui kroon ja euro on sularahana võrdväärsed maksevahendid. Kauplustes saab maksta nii kroonides kui ka eurodes, kuid vahetusraha antakse üldjuhul tagasi eurodes. Kaardimaksed muutuvad europõhiseks alates €-päevast, sularahaautomaatides asendatakse kroonid eurodega hiljemalt 48 tunni jooksul.

Print Friendly, PDF & Email