105-aastaseks saanud Saaremaa tarbijate ühistu kutsus ostuööle

105-aastaseks saanud Saaremaa tarbijate ühistu kutsus ostuööle

KAS UUS PAAR? Tõsi, seda vaid üheks õhtuks. Modell ja moešõu lavastaja Riina Link on endale saatjaks saanud STÜ elektriku Ojar Sepa.
Foto: Aare Laine

5. novembril 105-aastaseks saanud Saaremaa tarbijate ühistu kutsus inimesi oma sünnipäeval Saaremaa kaubamajja ostuööle, langetades kell 19 kaupade hindu keskeltläbi kolmandiku võrra. Publikumagnetiks kujunes moedemonstratsioon, kus modellidena astusid üles tarbijate ühistu töötajad.

Moedemonstratsiooni kommentaatorite, Saaremaa kaubamaja ostujuhi Katrin Sepa ja Kadi raadio hommikuprogrammi juhi Antti Kopliste tabavad tutvustused andsid publikule näidatavast põhjaliku ülevaate. Kaubamajas pakutavat käis laval demonstreerimas 38 modelli. Paeluva etteaste lavastas kaubamaja müüjanna Riina Link. “Ta on meil väga hea fantaasiaga loovinimene. Koos panime kõik jutud sinna juurde. Muusikavalik oli minu hooleks,” ütles ostujuht Katrin Sepp.

Esmakordselt pakkusid modellid publikule nännigi, olgu siis tegemist kommide, saiade või millegi muuga. “See oli Riina idee. Tundus, et publikule meeldis,” konstateeris müügijuht. Kõik kaubamaja rentnikud lõid samuti meeleldi kaasa. Muusikalist külakosti pakkusid lauljanna Grete Paia ja ansambel Penrose. Ostjad panid kõige rohkem ostukorvi nii naiste rõivaid kui ka jalatseid ja mänguasju. Meestekaupu osteti vähem, aga ikkagi kogu kaubakogusest umbes 25 protsenti.

“See on vana tõde, et mehed, kes peavad pere heaolu eest hoolitsema, hoiavad oma riiete pealt veidi kokku. Aga viimasel ajal on ikkagi ka meestekaupadel suurem minek,” resümeeris Katrin Sepp. Esimesed tarbijate ühingud asutati Eestis 1902. aastal Antslas ja Sindis. Vaid kolm aastat hiljem loodi Saaremaal esimene tarvitajate ühistu Pöide vallas. Sellega said hakkama Kõrkvere ja Tornimäe kandi inimesed. Praegu kuulub STÜ-le 29 suuremat ja väiksemat kauplust.

Print Friendly, PDF & Email