Hendrik Elstein õpib Austraalia parimas teatrikoolis

Hendrik Elstein õpib Austraalia parimas teatrikoolis

HENDRIK ROLLIDES: Enamasti on tal tulnud mängida kas kedagi väga vana või naljakat.
Foto: Erakogu

Terve ilm on saarlasi täis. Neid Saaremaa saarlasi. Üks nendest ujus välja Austraalias, kus õpib näitemängukunsti. Ja mitte mingis nurgataguses stuudios, vaid koolis, mille Eesti vaste on legendaarne lavakas. Lavasse sissesaamist Hendrik Elstein (22) ei läbenud oodata ja nüüd lõpetabki ta Austraalias teatrikooli bakalaureusekraadiga.

“Hea on kuulda, et mind ikka saarlaseks peetakse,” ütleb Hendrik, kui lähen temalt intervjuud nuiama. Või mis lähen, lähenen talle Skype’is. Sest mees on maakera kuklapoolel ja kui mina hommikul toimetuse laua taga temaga suhtlemise esimeseks asjaks võtan, hakkab tema juba magama sättima.

Pole mõtet vassima hakata ja tuleb kohe ära öelda, et Hendrik on selline saarlane, kes otsitakse üles siis, kui ta miskit korda on saatnud. Sest Hendrik nimelt kolis Saaremaalt ära siis, kui tal eluaastaid oli vaid kuus. “Ma käisin selles väikeses lasteaias, mis oli Tamme poe juures,” meenutab Hendrik vanas EPT lasteaias käimist. Hendriku ema Kaja Elstein (neiupõlves Tuul – toim) on aga läbi ja lõhki Saaremaa neiu.

Elutee kujunes siiski nii, et isa Egon ja ema Kaja võtsid Hendriku kaasa ja kolisid Pärnusse. Lasteaias käis Hendrik veel siin, kuid kooli läks juba Pärnus. Siiski tunnistab Hendrik, et Saaremaa on hirmus armas, seda enam, et siin elavad kõik tema emapoolsed sugulased. Kui viimati Austraaliast koju sattus, käis ta ka Saaremaal ära.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email