Saarlased on panka viinud 1,4 tonni münte (2)

Saarlased on panka viinud 1,4 tonni münte

MÜNDID PANKA: Swedbanki Kuressaare kontori klienditeenindaja Laine Oolu (vasakul) aitab Kai Kreosel münte vahetada.
Foto: Egon Ligi

Kampaania “Mündid panka” raames on oktoobri lõpu seisuga kõige aktiivsemalt münte panka viidud Harjumaal – koguseliselt 26 tonni. Saare maakond on tagastusaktiivsuselt maakondade hulgas kuuendal kohal 1,4 tonniga.

Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ütles, et müntide kogumise statistika põhineb kahe kõige laiema kontorivõrguga panga andmetel ning nende osas on aktiivset tagastust märgata tegelikult kõigis maakondades. Statistikast, mis Katrin Talihärm Saarte Häälele saatis, selgub, et Swedbanki kliendid olid seejuures münte tagastades mõnevõrra aktiivsemad kui SEB kliendid.

Oktoobri lõpuks oli Swedbanki Kuressaare ja Orissaare kontoritesse toodud ühtekokku 160 949 krooni ja 25 senti. SEB kliendid olid Kuressaare kontorisse kuu aja jooksul toonud aga 53 000 krooni. Talihärm tuletas meelde, et kuigi münte saab ka hiljem vahetada, soovitab pangaliit sel eesmärgil pangakontorit külastada enne detsembrit, kuna aasta lõpus on pangakontorites rahvast tavapärasest rohkem.

Eesti metallraha, kroone ja sente on pangaliidu andmeil ringluses kokku ligi 456 miljonit kogusummas ligi 155 miljonit krooni. Keskmiselt on igal Eesti inimesel 340 münti ca 115 krooni väärtuses. Koguseliselt kõige vähem münte on maakondadest praeguseks kogutud Hiiumaal, kus ühtekokku on tagastatud 45 338 krooni ja 80 senti ehk 0,3 tonni.

Print Friendly, PDF & Email