Ametikooli õpilased lähevad taas välispraktikale (2)

Järgmisel nädalal läheb Kuressaare ametikoolist välispraktikale kokku 18 õpilast: neli paadiehitajat Soome Espoosse, neli ehitusviimistlejat ja kaks tislerit Lahtisse, kaks autotehnikut, kaks tislerit ja neli tarkvaraarendajat Inglismaale Leedsi.

Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles, et välispraktika korral on õpilasi vastu võttev partner see, kes otsib praktikakoha ja majutuse.
“Euroopa Liidu Leonardo da Vinci programm tasub õpilaste reisikulud, majutuse, kindlustuse ja elamiskulud,” selgitas ta. Teabejuhi sõnul peab kool Leonardo programmis osalemiseks tegema projektitaotluse ning kui see taotlus konkursi edukalt läbib, saabki praktikat kavandama ja ellu viima hakata.

“Partnerid, kes õpilasi sihtriigis vastu võtavad, peab kool leidma juba taotlust tehes ning nendeks on enamasti samasugused ametikoolid nagu meie,” rääkis Taavi Tuisk, lisades, et tihti on see tegevus vastastikune. Alles sel nädalal pöördusid koju tagasi kolm Leedsi IT-erialade õpilast, kes Kuressaares praktikal olid.

“Muidugi on võimalik ka see, et õpilane, kes tahab välisriiki praktikale minna, teeb seda väljaspool Leonardo programmi, aga siis peab tal olema lahendatud praktikakohta reisimise, kohapealse majutuse ja elamiskulude küsimus,” selgitas Tuisk, kelle sõnul tehakse seda valdavalt turismi ja hotellinduse valdkonnas ning Kuressaare ametikooli kokad ja turismikorraldajad on välisriikide hotellides või restoranides sel moel ka praktikal käinud.

“Alles hiljaaegu nimetati meie ametikooli rahvusvahelise koostöö lipulaevaks Eesti kutsehariduses ning me ka panustame õpilastele välispraktikavõimaluste pakkumisse päris palju,” tõdes Taavi Tuisk. 
Üldiselt pääsevad välispraktikale just paremad õppurid ning see on neile ka preemiaks ja motivatsiooniks.

Print Friendly, PDF & Email