Saaremaal valminud laevad tagavad Euroopa Liidu piiril korda

Saaremaal valminud laevad tagavad Euroopa Liidu piiril korda

Foto: BWB

Oktoobris andis Saaremaa laevatehas Baltic Workboats Bulgaaria piiripolitseile üle kaheksa patrulllaeva. Eestis toodetud laevade olulisust Bulgaaria riigile näitab see, et laevu tulid vastu võtma Bulgaaria peaminister ja siseminister.

 Laevad lähevad piirikaitse käsutusse ja hakkavad patrullima Doonau jõel ja Mustal merel. Baltic Workboats AS-i juhatuse esimehe Margus Vanaselja sõnul oli bulgaarlastega sõlmitud leping väga oluline, kuna see oli esimene laevatellimus Balkani riikidest. “Balkani riikide näol on tegemist Euroopa Liidu välispiiri osaga, kus turg on väga kiirelt arenev.

Seetõttu loodame, et üleantud laevade kvaliteet räägib enda eest ning meil õnnestub ka tulevikus sellesse piirkonda Eestis ehitatud laevu müüa,” ütles Vanaselja. Tänaseks ongi juba saadud tellimus ka Horvaatiast ning läbirääkimised käivad Rumeenia ja Albaaniaga. Oktoobri lõpus Ruses üle antud laevad on 14 meetrit pikad ja 4 meetrit laiad ning võimaldavad sõita kiirusel kuni 40 sõlme. Lepingu kogumaksumus on 5,5 miljonit eurot ehk 85 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email