IRL: väinaületust ei tohi panna valimisvankri ette (21)

IRL: väinaületust ei tohi panna valimisvankri ette

NAGU ÜLESOO TALU: Lauri Vahtre võrdles eile hommikul puuetega inimeste kojas toimunud kohtumisel Eesti riiki Ülesoo taluga. “Kui tuua kõrvale võrdluseks Raja talu, siis ühes tehti tööd palju raskemalt ning saadi vähem tulu kui teises,” sõnas ta. Pildile jäid Helga ja Ülo Voltri, Argo Kirss, Lauri Vahtre ja Urmas Reinsalu.
Foto: Rita Loel

Eile koos fraktsioonikaaslastega Saaremaad väisanud Isamaa ja Res Publica Liidu esimees, riigikogu liige Mart Laar on veendunud, et parvlaevaühendus Saaremaaga ei ole parempoolne ega vasakpoolne, liberaalne ega konservatiivne küsimus ning valimisvankri ette seda rakendada ei tohi.

“See on küsimus, mis aitab ühel regioonil paremini hakkama saada,” märkis Laar. IRL-i esimees ütles, et algatatud seadusemuudatuse eelnõud ei olegi tarvis, selleks on vaja vaid majandusministri määruse muutmist. Laari kinnitusel on majandusminister valmis praeguse seisuga määrust muutma, kui tuleva aasta riigieelarvesse leitakse selleks vajalik 26–28 miljonit krooni.

“Lahendamist vajavad mitmed praktilised küsimused, kuid kuna riigikogus näib antud küsimuses valitsevat konsensus, on IRL veendunud, et probleemid õnnestub lahendada,” lausus Mart Laar, tuues praktiliste küsimuste näiteks selle, kuidas oleks võimalik tuvastada laevapileti ostmisel ostja saare-päritolu.

“Sõidukitega on see lihtne, sest arvesse läheksid need, mis on registreeritud Saare maakonnas,” sõnas ta. Kui Laari hinnangul on praeguse üleveo suur pluss olnud kiire laevale pealeminek, mis omakorda võimaldab alustel kiiresti liikuda, siis registritega, mis alati ei pruugi ka absoluutset tõde sisaldada, läheks asi keeruliseks.

Ühe variandina kaalutakse ka seda, et parvlaevale tuleks edaspidi osta vaid sõidukipilet, inimesed saaksid üle väina sõita tasuta. Lisaks era- ja firmaautodele soovib majandusminister Juhan Parts, et soodsa üleveovõimaluse saaksid ka turismibussid. Lisaks Mart Laarile käisid eile saarlastega kohtumas Andres Herkel, Liisa Pakosta, Urmas Reinsalu, Peeter Tulviste, Lauri Vahtre ja Ken-Marti Vaher. Küsimusi, millega ettevõtjad ja kodanikud riigikogulasi kostitasid, oli seinast seina.

Print Friendly, PDF & Email