Vallad valmistuvad lume tulekuks (2)

Vallad valmistuvad lume tulekuks

LUMESEINAD: Eelmine talv Salme vallas.
Foto: Raul Vinni

“Lume tulekuks valmisolek on vallal alati olemas olnud, kuid sel aastal oleme valmistunud pisut teisiti kui eelnevatel aastatel,” lausus Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär, lisades, et sel aastal korraldas vald talihooldekonkursi piirkondade kaupa ja jagas ka pisut loogilisemalt ümber piirkonnad.

“Konkursile laekus kuue piirkonna peale 17 pakkumist, mille vahel tuleb nüüd lähiajal langetada valik,” sõnas Põlluäär. Ta selgitas, et varasema viie piirkonna asemel on nüüd kuus piirkonda ja ka nende osas on võimalik läbi rääkida piirkondade jagamiseks vastavalt kokkulepetele. Tulemused pannakse vallavanema sõnul paika pärast pakkumisel osalenud pakkujatega kohtumist ühisel ümarlaual, et rääkida pakkumised lahti ja jõuda pärast konkursi tulemuste avalikustamist lepingute sõlmimiseni.

“Ümarlaud on planeeritud järgmisele nädalale,” lisas Põlluäär. Lümanda vallavanem Jaanika Vakker ütles, et kuna eelmine lumerohke talv näitas kätte mõned kitsaskohad töökorralduses ning viimasest konkursist oli juba mitu aastat möödas, siis otsustas vald sel sügisel oma talihoolde tingimused üle vaadata.

“Varem oli vald jagatud neljaks, nüüd viieks piirkonnaks (senine Lümanda piirkond jagunes Lümanda-Kuusnõmme ja Leedri-Pilguse piirkonnaks) ja igaühele neist on konkursi alusel määratud üks talihoolde teostaja,” selgitas Vakker, lisades, et valla sissekirjutusega püsielanike juurde lükatakse lahti kõik teed nende omandivormist olenemata. “Töö planeerimisel püüame arvestada inimeste erinevate vajadustega niipalju kui võimalik.

Talihoolde teostajate poolt oleme elanikele teada andnud, et nad korjaksid talveks teede äärest ära esemed, mida lume alt ei näe ja mis võivad kas ise viga saada või kahjustada traktorit,” rääkis Lümanda vallavanem, kes avaldas siiski lootust, et meid ootab ees veidi sademetevaesem talv kui oli eelmisel aastal. “Kuid omalt poolt oleme valmis ka samasuguse lumerohkusega hakkama saamiseks,” kinnitas ta.

Torgu vallavanem Tiit Põld ütles, et Torgu vald on jagatud kolmeks talihoolde piirkonnaks. “Ühele piirkonnale kinnitas volikogu oma otsusega talihoolde tegija. Teisele ei olnud pakkumisi ja volikogu andis ülesande jagada see piirkond omakorda kaheks ja korraldada uus pakkumiste voor,” lausus ta.
Põld lisas, et talv ei jää taeva, aga leping möödunudaastaste lumelükkajatega on sõlmitud aastaks, s.t kehtib 31. detsembrini 2010. aastal.

Print Friendly, PDF & Email