Kuhu minna

Neljapäev, 4. november

KINO
Divas kl 17 koguperefilm Pettson, Findus ja mälukaotus. Pilet 50 kr.

ÜRITUS
Kuressaare raekojas kl 15 riigikogu liige Urmas Reinsalu kohtub Saare maakonna represseeritutega.

SPORT
Kuressaare vanalinna koolis Saaremaa 2011 võrkpallimeistrivõistlused: kl 18 Vanalinna KSK vs. Spordikool-1.

TANTS
Divas Saku esitleb: Student Night. Loosime välja portsu vabapääsmeid tulevaks neljapäevaks ja samuti nädalavahetuseks. Lisaks jagame parimatele pidulistele tasuta joogipileteid. Kl 24-ni sissepääs tasuta. Kl 24-st pilet 25 kr. DJ Lillimägi & DJ Kallaste.
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.

Reede, 5. november

KINO
Divas kl 20 õudusfilm Saatan. Alla 14-a keelatud. Pilet 50 kr.

ÜRITUS
Kuressaare linnuse roosas saalis kl 16 vestluspärastlõuna Eestimaa vene muinsuskaitse seltsi esimehe Juri Maltseviga. Saaremaa muuseumi kutsel kohtub ajaloohuvilistega Eestimaa vene muinsuskaitse seltsi esimees, kodu-uurija ja muinsuskaitsja PhD Juri Maltsev. Vestluspärastlõunale, mille töökeeleks on eesti keel, on teretulnud kõik huvilised. Teemaks on Eestis asuvate Vene kultuurimälestiste kaitsega seonduvad küsimused. Mõistagi antakse ülevaade Eestimaa vene muinsuskaitse seltsi senisest tegevusest ja tulevikuplaanidest Saaremaal.
Orissaare kultuurimajas kl 20 tantsupidu koos Iiukala bändi ja Leisi noorikutega. Pilet eelmüügist 50 kr, samal õhtul 75 kr. Töötab baar. Broneeri laud!
Kuressaare kultuurikeskuses Pärimuspäev: kl 15 läti-eesti noorte rahvatantsu vahetus; esinevad Enku-Drenku (läti noorte rahvatantsurühm Aluksnest, juhendaja Daiga Ozolina) ja Öieti (Kuressaare noorterühm, juh Eena Mark); sissepääs prii. Kl 19 Oma pere piduõhtu – traditsiooniline üritus kultuurikeskuse juures tegutsevatele rahvakultuurikollektiividele pidulaua, laulu ja tantsuga.

TANTS
Divas Very Hot Shot Party. Šeigib DJ Peeter Kukk. Kl 22–24 tasuta, kl 24st alates pilet 75 kr.
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Südaööni sissepääs tasuta, kl 24st pilet 25 kr.
Mönusas Villemis Reedene rock.
Luciferis hooaja avapidu. DJ Kristjan Lillimägi & Kallaste.

TEATRI EELTEADE
VAT Teatri “Misantroop” etendub Saaremaal
VAT Teater mängib 12. novembril kl 19 Kuressaare Linnateatri laval maailmaklassikasse kuuluvat Molière’i komöödiat “Mi-santroop“, mis tõstab esile igihalja küsimuse: kas ausus inimeste omavahelistes suhetes on üldse võimalik?
Molière’i komöödias nimetatakse misantroobiks peategelast, noort aadlikku Alceste‘i, kes paistab silma oma karuse avameelsuse ja ülima vastikusega lipitseva viisakuse ja teeskluse vastu. Ta tahab olla kaasinimeste vastu lõpuni aus ja nõuab seda ka teistelt.
Ausa ja otsekohese inimesena ei vihka ta oma kaaskodanikke, küll aga nende pahesid, mille vastu peab halastamatut võitlust. See viib aga kogu ühiskondliku kooselu aluseks oleva struktuuri kokkuvarisemiseni.
Alceste kogub endale vaenlasi ja jätaks parema meelega selle maailma igaveseks maha… Kui vaid ei oleks Célimene´i, kahekeelset ja teravmeelset suurilma kaunitari, kes mehe teravat pilku kunstipäraselt looritab ja teda kõiki oma põhimõtteid unustama paneb.
Ligi 350 aastat tagasi kirjutatud peene ja tõsise komöödia võidukäik on kestnud esietendusest kuni tänapäevani. Vaataja jaoks lisab põnevust paralleelide tõmbamise võimalus 1666. aastal esmakordselt lavale jõudnud “Misantroobi” ja meie tänase elu vahel.
VAT Teatris tõi selle klassikat ja igavesti aktuaalseid teemasid siduva loo lavale täiesti ainulaadse lavastajakäekirjaga šveitsi lavastaja Markus Zohner, kelle eelmine töö meie teatris oli cool-eepos „Kalevipoeg“.
Noores ja jõulises, suurt mängulusti täis komödiantide näitetrupis teeb kaasa kogu VAT Teatri näitlejaskond.

Print Friendly, PDF & Email