TÄNUD! – EMT tänab politseid operatiivse tegutsemise eest (2)

EMT on väga tänulik Saaremaa politseitöötajatele, kes operatiivselt tegutsedes tabasid nutitelefoni varga. Reedel, 22. oktoobril varastati EMT Kuressaare esindusest hinnaline iPhone4 mobiiltelefon, mille kohta EMT esindaja tegi esmaspäeval politseile avalduse.

Ja juba kolmapäevaks oli kurjategija tabatud ning telefon EMT-le tagastatud. Kiire tegutsemine näitab, et politsei suhtub täie tõsidusega nii suurte kui ka väiksemate juhtumite lahendamisse. Kuna telefonide vargused on kahjuks aga pidev teema ka klientide jaoks, tuletab EMT meelde mõningaid lihtsaid tõdesid, kuidas telefonivarguse korral saab telefoniomanik ise püüda oma kahjusid minimeerida.

EMT soovitused telefoni-omanikele

Kui kahtlustate, et teie telefon on varastatud või kadunud telefon on sattunud võõrastesse kätesse, tuleks kohe helistada oma operaatori kliendiinfosse või pöörduda lähimasse esindusse ja paluda oma SIM-kaart sulgeda. Nii saab välistada võimaluse, et võõrad teie SIM-kaardiga helistada saavad ja teie peate soovimatud kõned kinni maksma. Pärast kadunud SIM-kaardi sulgemist on võimalik soetada uus SIM-kaart, säilitades oma endise mobiiltelefoni numbri. Kindlasti soovitame telefonivarguste korral pöörduda vastava avaldusega politseisse.

Soovi korral on meie esindustes võimalik kanda oma kadunud või varastatud mobiiltelefon musta nimekirja, kui vormistate vastavasisulise avalduse. Musta nimekirja kantud mobiilis ei tööta ühegi operaatori SIM-kaart, nii et see muutub ka varga jaoks kasutuks. Oluline on teada sedagi, et nii politseisse avalduse esitamisel kui ka telefoni musta nimekirja kandmiseks on vaja teada oma mobiiltelefoni IMEI-koodi.

Selle leiab telefoni karbilt või ostudokumentidest. Kui need on kaduma läinud või olete need ära visanud, tasub telefoni IMEI-kood igasuguste juhtumite lahendamiseks igaks juhuks enda jaoks kuhugi üles kirjutada – kui telefon on teie valduses, saate IMEI teada ka telefoni ekraanilt, vajutades klahvistikul *#06# .

Siinkohal tuleb aga arvestada seda, et musta nimekirja kantud telefoni ei saa ka politsei enam jälitada ehk siis väheneb võimalus politsei abil telefon tagasi saada.

Kaja Sepp
EMT avalike suhete juht

Print Friendly, PDF & Email