Lümanda otsib kohta oma hooldekodule (13)

Ehkki Kihelkonna vald kavandab jätkuvalt renoveerida oma hooldekodu valdadevaheliseks hooldekeskuseks, on projektis kahtlema löönuid juba mitu. Kärla ja Lümanda on hakanud ise lahendusi otsima ega pea enam ainuvõimalikuks viia oma vanurid Kihelkonna valda.

“Me võtame teemat natuke laiemalt,” rõhutas Lümanda vallavolikogu esimees Mart Maastik Saarte Häälele. Maastiku sõnul tuleks enam vaadata valla arengu tervikpilti ning ideaalvariandis näeks tema Lümanda ja Kihelkonna valla ühinemist ning sellisel juhul juba ühinenud valla põhikooli toomist Lümandasse ja hooldekodu avamist praeguses Kihelkonna koolimajas. “See oleks logistiliselt väga hea koht ja ka looduslikult kaunis paik,” kiitis Maastik.

Lümanda vallavanem Jaanika Vakker tõdes, et ehkki Kihelkonna hooldekodu rajamine on Saare maakonna hooldus- ja õendusabi võrgu arengukavas sees, on aeg vahepeal edasi läinud ja tundub, et Saaremaal on potentsiaali enamaks kui selles arengukavas ettenähtud asutused.
Et Lümanda volikogu esimees on majanduslikult mõtlev mees, leiab ta, et Kihelkonna hooldekodu renoveerimine on üks liialt kallis ettevõtmine, lisaks käib sisuliselt konkurents hooldekodu töökohtade pärast – kui hooldekeskus tuleb Kihelkonnale, saavad tööd ennekõike sealsed inimesed.

Maastik nentis, et ehkki Kihelkonna hooldekodu teenuse hind on praegu madal, ei jää see kindlasti nii pärast hoone renoveerimist. “Oleme nüüd oma vallas ringi vaadanud ja leidnud, et üks hooldekodu paiku võiks olla vana vallamaja,” ütles Maastik Saarte Häälele. Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam on võtnud aga seisukoha, et ei panegi naabritele rahalisi kohustusi ja vald püüab ise hooldekeskusega mäele saada. “Ega meie ei saa pahaks panna, kui naabrid nüüd teisiti mõtlevad,” ütles Kihelkonna vallajuht, märkides, et ka praegu on Kihelkonna hooldekodus kliente Lümandast.

Print Friendly, PDF & Email