PRIA toetas saare kalandusettevõtteid ligi 27 miljoniga

Euroopa Kalandusfondi meetmest 2.3 – investeeringud kala ja kalatoodete töötlemisse ja turustamisse – saavad toetust ka Saare maakonna kalandusega seotud ettevõtted.

Pihtla vallas tegutsev OÜ Vettel sai meetmest 2,9 miljonit krooni kalasulatusseadme ostmiseks ja paigaldamiseks, kalajäätmete külmutustsehhi ehitamiseks, kala ja filee termovorm-pakkemasina ostmiseks ning kalajäätmete külmutamiseks mõeldud horisontaalkülmuti ostmiseks ja paigaldamiseks.

Samas vallas asuv OÜ Veteko sai aga 827 000 krooni toetust töötlemishoonesse ventilatsiooniseade ja külmutusseadmete ostmiseks ja paigaldamiseks ning  kalapumba ja kahe soojuspumba soetamiseks. AS-i Läätsa Kalatööstus toetati 4,9 miljoni krooniga kompressoragregaadi, vaakumpakendi masina, kala sorteerimis- ja peadelõikamise masina ning neljarattalise gaasitõstuki ostmisel.

OÜ Subland sai toetusena 4,9 miljonit krevettide glasuurimisliini ostmiseks ja paigaldamiseks. Saaremaa Kala OÜ-d toetati 4,4 miljoni krooniga kala üksikkülmutusliini, kala fileerimismasina ning kalajahu ja -õli valmistamiskompleksi ostmiseks. OÜ Saare Fishexport sai 5 miljonit krooni tootmishoonesse täiskompleksse kiirkülmutusliini ostmiseks.

OÜ-le Öselfish eraldatakse 4 miljonit krooni tootmishoonesse Multivac’i liini lisaseadmete, soolveeinjektori ja kala külgluude eemaldaja ostmiseks. Kalandusfondi meetme 2.3 toetuste eesmärk on kalandustoodete või veetaimede töötlemise arendamine ja kaasajastamine ning toetust võivad taotleda kõik mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtjad, ettevõtjad, kellel on vähem kui 750 töötajat või kelle ettevõtte käive on väiksem kui 3,129 miljardit krooni.

Print Friendly, PDF & Email