Justkui üks suur pidupäev

Justkui üks suur pidupäev

Foto: Egon Ligi

Kolmapäeva õhtul juba tund enne trikimehe Jürgen Veberi suurt šõud Tour de Estonia oli spordikeskuse parkla autosid peaaegu et täis ja kaks helkurvestiga turvameest veel viimaseid vabu kohti tulijatele kätte näitamas. Aga rahvast muudkui tuli ja tuli. Lapsi ja täiskasvanuid, noori ja vanu…

Seks puhuks oli spordikeskusse tekitatud üks suur lava ja terve saal tihedasti toole täis lükitud. Kui need etenduse alguseks kõik kenasti täitusid, võis arvata, et saalis oli ca 1400 pealtvaatajat.

Ja siis see šõu lahti läks. Esialgu jalutas trikimees mööda mereranda elust ja inimestest filosofeerides… Seda küll suurtel ekraanidel lava kõrval, millelt sai kogu etenduse vältel näha suures plaanis kõike seda, mis laval ja sekka ka tagapool publiku hulgas parasjagu toimus.

Kõrvulukustav, pisut kõhedust tekitav muusika, kopterimüra ja äkki olid laval sõjaväevormis mehed. Justkui algaks mingi militaaretendus. Keskel tema ise, laigulises vormis Jürgen Veber. Ent nagu trikimehele kohane, oli laiguline munder ühtäkki kadunud ja laval tavaline Jürgen – pikk ja sihvakas, lõbus ja jutukas.

Pisut mett moka peale publikule: “Kuressaarde tulek oli minu jaoks kui koju jõudmine, olen siin ju palju jalgpalli mänginud!” See läks publikule hästi peale, järelikult laval ju peaaegu et oma poiss… Tuline aplaus. Juba esimene trikk pani ahhetama. Kõrgele lakke riputatud ja kogu rahva silme ees ja publiku seast valitud “tollimehe” valvsa pilgu all rippunud kohvrist võttis trikimees triki finaaliks välja täpselt need asjad, mis publiku seast valitud inimesed just mõni hetk tagasi Jürgeni küsimustele vastates nimetanud olid.

Et mida võtaksid reisile kaasa joogiks, mida söögiks ja millist aluspesu kannad. Kuidas need sinna said? Seal oli Sepa tänava Ahto spordijook ja õun, mille Maarika oli lubanud reisile kaasa võtta. Ja suur plakat, millel kenasti kirjas just täpselt see, mis siin ja praegu publiku ja trikimehe vahel sündis. “Müstika!” kommenteeris keegi härrasmees minu taga.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email