Endises piimaka klubis avab uksed kasutatud riiete keskus (5)

Kunagise piimakombinaadi klubi ruumides Kuressaares Pikk 64E II korrusel avab MTÜ Saarelt Saarele kasutatud riiete keskuse.

Lisaks rõivaste müügile võtab ettevõte inimestelt vastu riideid ja muud kaupa (v.a mööbel), mida ise enam ei vajata. “Alla tuleb kast, kuhu inimene saab talle mittevajalikud riided panna. Paljud ei julge just sellepärast oma asju ära tuua, kuna arvavad, et me hakkame neid kohe uurima, valima ja sorteerima, kuid tegelikult korjame mingi koguse kokku ja alles siis läheb sorteerimiseks,” selgitas avatava keskuse üks eestvedajaid Sille Lepp-Maas.

Tuua võib tema sõnul absoluutselt kõike peale mööbli: mänguasju, jalatseid, kotte, toidunõusid, raamatuid jne. “Kellel ei ole ebavajalikke asju kuhugi panna, siis meie võtame kõik vastu,” kinnitas ta. Sille Lepp-Maas ütles ka, et seda karta ei maksa, et poes pakutav kaup on määrdunud, sest kõik riided pestakse enne müüki panemist läbi.

Konkurentidest eristumiseks on Lepp-Maasi sõnul nende trumbiks hind: “Konkurents peab olema, see hoiab erksana. Hinnaklass on meil suht madal, kuni 50 krooni. Kallimaks me ei aja,” lausus ta. MTÜ-l on ka plaan suurem osa asjadest, mis kokku korjatakse, suurperedele annetada. “Kavas on kaasata ka valdu, kellel on neid asju vaja. Kui nad neid tahavad, me raha ei küsi, niisama anname ja toetame neid,” rääkis ta. Juba praegu on ports riideid, mis lähevad jagamisele, eraldi ära pandud.

Varem Randveres tegutsenud kasutatud riiete poe mõtte pakkus naise sõnul kõigepealt välja tema tütar Cristin. “Alustasime 10-ruutmeetrisest ruumist. Nüüd on aga pinda kokku 400 m², hetkel kasutuses 200 m²,” sõnas Lepp-Maas. Suurem osa kaupa tuleb avatavasse poodi praegu Hiiumaalt ja Soomest. Naabersaarelt korjatakse kaupa kord kvartalis. Korjandusemõte saadi hiidlaste lehest, kus kirjutati, et neil ei ole kasutatud riideid kusagile panna.

Nõukogude aega meenutavas suures ruumis, kus lage ehivad heeringakarbid ja on suur lava, on olemas ka lastenurk, kus mudilased saavad tegutseda seni, kui emad-isad kaupa valivad. Klientidega tegeleb poes Diana Adamson. Tulevikuplaanides on MTÜ-l veel teisigi huvitavaid ettevõtmisi, mis praegu veel saladuseks jäävad. Kasutatud riiete keskus avab uksed 3. novembril kl 10 ning on avatud esmaspäevast reedeni kl 10–18 ja laupäeval kl 10–15.

Print Friendly, PDF & Email