Abikäsi Saaremaale ei ulatu (1)

Mittetulundusühingu Abikäsi projekti, millega taheti tööle aidata puudega inimesi, võib Saaremaa osas läbikukkunuks pidada. Seda tunnistas Saarte Häälele Abikäe projektijuht Marko Simberg.

“Eks see ole meile natuke õpetlik ka, et inimesi nägemata on neid siiski raske tööle suunata,” märkis ta, lisades, et Saaremaale tulek oligi alles aprillis alustanud ühingu esimene katsetus tulla oma teenusega väljapoole Tallinna ja Harju maakonda.

Augustis kirjutas Saarte Hääl, et Saaremaa spaahotellid on nõus tööle võtma kümme puudega inimest. Puudega inimeste tööleaitamiseks loodud mittetulundusühingu Abikäsi siinseiks koostööpartnereiks said valdade sotsiaaltöötajad ja Saaremaa puuetega inimeste koda, kuhu korjati kokku töölesoovijate CV-d, mis lõpuks jõudsid potentsiaalse tööandjani.

Töölesoovijaid pahandas see, et reaalsuses neid spaasse avasüli vastu ei võetudki (seitsmest sooviavaldajast sai ametisse vaid üks inimene). “Mulle pakuti koristaja kohta, mis on füüsiliselt raske, ja mööndusi ei tehtud ka tööajas,” kurtis SH toimetuses käinud Madis, kes tunneb ennast petetuna.
Saaremaa Spa Hotellide kõneisik Frey-Christian Fernelius ütles Saarte Häälele kommentaariks, et igal ettevõttel on siiski õigus ise otsustada, kas ametikohale kandideeriv inimene on oma oskuste ja kompetentsi poolest pakutud ametikohale ka sobiv.

Fernelius peab suhet seitse CV-d / üks täiskohaga töötaja väga heaks tulemuseks, mille üle tuleb rõõmustada. “Mina ei tea tänapäeval ühtki ametikohtade konkurssi, kus kõik ametikohale soovijad võetakse tingimata tööle. Ikka võetakse tööle inimesi, keda on vaja ning kes saavad kaasa aidata ettevõtte arengustrateegias,” sõnas Fernelius. Marko Simberg, kes on asjade käigust teadlik, ütles, et nende Saaremaa projekt näitas, et päris keeruline on tegutseda, kui inimestega kohtunud ei ole.

“Meil on olnud ka juhuseid, kus väga hea CV-ga inimene tuleb, me vahendame ta tööle, ja siis selgub, et tegelikult on ta igalt poolt kas varguste või liigse alkoholitarbimise pärast lahti lastud,” tõi projektijuht näite probleemist, millega neil on tulnud oma lühikese tegutsemisaja jooksul rinda pista. Ehkki Saaremaa töölesoovijate kohta ei osanud ta midagi öelda, on Abikäsi Simbergi sõnul võtnud juhtunust nii palju õpetust, et esialgu väljaspool Tallinna ja Harjumaad enam tegutseda ei planeerita.

“Läheme seda teed, et rajame oma töökeskuse, kuhu võtame ise viiskümmend puudega inimest tööle, pakkudes neile siis andmesisestus-, IT-, raamatupidamis- või müügitööd, et niimoodi anda pikka aega töölt eemal olnud puudega inimestele uuesti tööharjumused ja -kogemused,” rääkis Simberg, lisades, et töökeskuse projekt kavandatakse tööle saada koostöös töötukassaga.

Print Friendly, PDF & Email