Vigala Sassi kaldaveest leitud lennukipomm tehti eile kahjutuks (2)

Vigala Sassi kaldaveest leitud lennukipomm tehti eile kahjutuks

MADALAS VEES: Kõigest põlvekõrguses Triigi sadama rannavees oli 150-kilone FAB-tüüpi Vene lennukipomm. Foto: Kaitsevägi

Kohalikud kalamehed leidsid läinud reedel Triigi sadama lähedusest 150-kilose FAB-tüüpi lennukipommi, mis eile pärastlõunaks edukalt kahjutuks tehti.

“Leiti päris ranna äärest, kõigest paarikümne meetri kauguselt Vigala Sassi aiast. Umbes nii 40 cm sügavuselt. Ehk siis põhimõtteliselt oli see kõigest põlvekõrguses vees,” ütles Eesti mereväe teavitusohvitseri kohusetäitja nooremleitnant Tõnis Kark.

Kuigi pomm leiti päris madalast veest, tuli seadusest tulenevalt selle kahjutuks tegemiseks kohale kutsuda Eesti mereväe tuukrid ja demineerijad. “Praegu on see täiesti kahjutu ja kõik on igati korras,” kinnitas Tõnis Kark.

Nooremleitnandi sõnul leidsid kalamehed pommi eelmisel reedel. “Kuna tegemist oli vees oleva lõhkekehaga, siis tuli sellega edasi tegeleda mereväel,” selgitas Kark, lisades, et esmaspäeval tulidki pealinnast kohale kaks mereväe miinituukrit ja kaks laevatuukrit. Eile täpipealt kell 14 oligi pomm juba kahjutuks tehtud.

Nooremleitnandi sõnul oli tegemist II maailmasõja aegse Vene lennukipommiga, mis kaalus orienteeruvalt 150 kilogrammi, oli 153 cm pikk ja 35 cm lai. Käesoleval aastal on mereväe miinituukrite abiga taolisi lõhkekehi kahjutuks tehtud kümmekond.

Print Friendly, PDF & Email