Pill läks lõhki liiga kuivas muusikakoolis (2)

Saarte Hääle toimetusse laekunud info põhjal on Kuressaare vastrenoveeritud muusikakoolis õhk nii kuiv, et klaveri all seisvat õhu niisutamiseks ämber veega ja üks pillgi on õhukuivuse tõttu hiljuti lõhki kuivanud.

Muusikakooli direktor Tarmo Berens ütles, et info vastab põhimõtteliselt tõele, kuid seda siiski vaid osaliselt. Nimelt on muusikakoolis õhuniiskus praegu tõepoolest soovitatavast madalam, kuid ühtegi ämbrit veega neil klaverite all siiski ei seisa. Üks pill on aga lõhki läinud küll. “Ühel plokkflöödil on tekkinud pragu ja õpetaja arvates on see tekkinud hiljuti,” tähendas muusikakooli direktor.

Probleem, miks muusikakoolis õhk nii kuiv on, seisneb Tarmo Berensi sõnul kindlasti ventilatsioonis. “Nimelt soojendab ventilatsiooniseade õuest võetava õhu toatemperatuuri lähedaseks, millega kaasneb niiskuse kadu,” selgitas ta. Samas on see tema sõnul ka kütteperioodi probleem. “Kui õhutemperatuur on sisekliimaga võrdne või kõrgem, siis õhu soojendamist (kuivatamist) ei toimu,” ütles Berens.

Praegu kõigub õhuniiskus muusikakooli ruumides Tarmo Berensi sõnul 28–45 protsendi vahel. Puitinstrumentidele oleks aga soodne, kui see jääks 50 protsendi ringi. Direktori sõnul on lahendus õhuniiskuse stabiliseerimise osas siiski juba leitud ning olukord peaks seeläbi peagi kindlasti paranema. “Soetame saali klaveritele klaverikliimaseadmed ja väiksemates klassiruumides õhuniisutusseadmed,” lubas Berens.

Print Friendly, PDF & Email