Idamaine kõhutants võlub ka saarlasi (1)

Idamaine kõhutants võlub ka saarlasi

OLULINE ON TANTSU NAUTIDA: Idamaise tantsu õpetaja Jelena Köönverk ütleb, et kui kohe ei tule kõik sammud ja liigutused välja nagu soovitud, siis ei tasu sellepärast meelt heita. “Oluline on nautida,” rõhutab ta.
Foto: Erakogu

Idamaine kõhutants on kogunud suurt populaarsust nii Euroopas, Eestis kui ka Saaremaal. Septembrikuust alates on Kuressaare gümnaasiumi peeglisaalis kõhutantsu õpetanud Kati Pruel, artistinimega Jamila, ja Jelena Köönverk.

Jelena ütleb, et Eestisse tõi selle idamaise tantsustiili esimesena 1996. aastal Pille Roosi, kes on koolitanud suurepäraseid tantsijaid, nood omakorda on andnud oma teadmisi edasi uutele tantsijatele. “Väikese Eesti kohta on meil väga palju idamaise tantsu professionaalseid esitajaid, treenereid ja harrastajaid.

Kohati tundub, et kõhutantsu viljeletakse igas võimalikus kohas, kus vähegi on tantsusaal,” lausub Jelena. Tema arvates on see kaunis tantsustiil võitnud põhjamaa naiste südame. Jelena kinnitab, et Eestis on idamaise tantsu õppimiseks väga head võimalused, sest meil on palju suurepäraseid ja andekaid õpetajaid.

Pille Roosi kasutütar Kati, esinejanimega Jamila, kes on Tallinnas tantsinud 1995. aastast, algul India tantsu, siis flamenkot ja täisealisena kõhutantsu, ütleb, et see on väga naiselik tants. “Kõhutants näeb välja seksikas, aga see ei ole väljakutsuv ja vulgaarne, vaid pigem naiselikkuse väljendus,” mõtiskleb Jamila.

“Paljas ihu ei ole ju seksikas. Kui inimene ennast riidesse paneb, tal on ilus seelik, sukad ja pluusike, siis see on naiselik ja seksikas. Kõhutants ise ei ole seksikas, vaid see, kuidas ta naise kaunimad jooned välja toob ja loob sellise magusa õhkkonna,” räägib ta.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email