Trikimees Jürgen Veberil jäi illusioonietenduse transportimiseks rekkaid puudu (3)

Trikimees Jürgen Veberil jäi illusioonietenduse transportimiseks rekkaid puudu

 

Saarte Hääl kiikas Jürgen Veberi enam kui 3000 ruutmeetri suurusesse prooviruumi, et näha kuidas etenduse ettevalmistus sujub ja kuidas kogu see produktsioon üle Eestilisele tuurile asub. Täna Pärnus avapaugu saav Trikimehe trikituur “Tour de Estonia” jõuab ühtekokku seitsmesse Eestimaa linna ning peatub 27. Oktoobril, ehk juba järgmisel kolmapäeval ka Kuressaare Spordihoones.

Reklaami vaadates, võiks järeldada, et Veber seikleb mööda Eestit vaid ühe trikikohvriga, kuid reaalsus on hoopis midagi muud. Kogu vajaminevat tehnikat transporditakse päris mitme suure rekkaga. Viimastest jäi Veberil enne väljasõitu aga vajaka. “Päev enne tuurile asumist, sai poole pakkimise pealt selgeks, et esialgselt planeeritud 8 suurt treilerautot polegi piisav ning osa asju lihtsalt ei mahu ära.” lausus Veber.

“Mure aitas lahendada meie transpordipartner Kühne+Nagel, kes väga kiiresti suutis reageerida ning kohe veel ühe auto lisaks organiseeris. Viimasele on hangitud ka juba koht praamil, nii et seda muret, et saalastel üks osa etendusest nägemata jääb, kindlasti ei ole.” lisas Trikimees ja tunnistas, et on enne nii suurt ettevõtmist päris pabinas. “Viimasel paaril ööl on olnud üksjagu raskusi sõba silmale saamisega. Erinevad emotsioonid möllavad vaheldumisi ning vahetpidamata minu sees – ootusärevus, ja lavanärv, mis ikka enne esinemist tekivad.

Etenduse sisu Jürgen päris detailselt veel avalikustama, aga ei soostu. Öeldes vaid niipalju, et peamine eesmärk on pakkuda inimestele läbi trikkide ja illusioonide parimat võimalikku meelelahutust ning anda kohale tulnud publikule hetkeks võimalus igapäevasest tegvuest ja reaalsest maailmast välja astuda. “Kavas on suuri- ja veel suuremaid illusioone, väiksemaid trikke, humoorikaid vahepalasid ja ka üksjagu pingelisi ja põnevaid hetki.

Usun, et etenduses on trikke igale maitsele ja igaüks leiab sealt kindlasti midagi sellist, mis eriti meeldib ning meelde jääb.” “Viime etenduse käigus läbi ka paar päris huvitavat eksperimenti. Näiteks katsetame minu kõige viimast leiutist, mille kohta lühidalt öeldes võiks öelda: “Inimkeha Nähtamatuks Tegev Keep”. See peaks põhimõtteliselt selle kandja silmapilkselt nähtamatuks muutma, loodetavasti töötab see etendusel niisama hästi, kui proovide ajal.” lausus Veber naerdes. See kes täpselt etendusel nähtamatuks muudetakse, jääb esialgu saladuseks, aga Trikimehe sõnul polevat välistatud ka see, et Keep kellelegi publikust selga tõmmatakse.

Küsimusele, kust tulevad kõik need pöörased ideed vastas Jürgen lühidalt “Kõikjalt! Elust enesest, inimestelt keda kohtan, raamatutest ja nii edasi. Harry Potteri filmid on väga inspireerivad. Tahan tuua publikuni sarnaseid imesid, mida nad varem vaid filmides on näinud, ainult selle vahega, et “Tour de Estonia” etendusel saab seda kõike näha päris oma silmaga ning olla päris ise kogu selle ime keskel.”

Lisaks trikkidele ja illusioonidele, saab etendusel näha ka üksjagu eriefekte. Laval, mis etenduse käigus muudetakse kord kõhedaks metsaks, siis jälle öiseks linnatänavaks, korraldatakse etenduse ühe osas näiteks ka suur vihmatorm. Etenduse produtsent Jesper Veber soovitab, kõigil huvilistel, võimalusel pilet soetada Piletilevi vahendusel juba eelmüügist. Esiteks seepärast, et ligi 1500st piletist, mis algselt müügile tuli, on tänaseks alles veel vaid paar sada, niisiis on oht, et kohapeal ei pruugi kõigile soovijatele enam lihtsalt jätkuda.

Samuti hõlbustab pileti olemasolu sisenemist oluliselt, kuna ära jääb piletisabas seismine. Korraldajad juhivad kõigi tähelepanu veel ka sellele, et standartne istumisskeem spordikeskuses on muutunud pea täielikult ning tegu on nummerdatud istekohtadega üritusega, mis tähendab, et oma koha leidmisel võib tavalisest rohkem aega minna ka saaliga väga hästi tuttaval oleval inimesel.

Sellest tulenevalt soovitame kohale saabuda võimalikult varakult ning küsimuste korral pöörduda kohe saalitöötajate poole, kes on teid lahkesti nõus igati abistama. Eelmüük lõppeb Piletilevis kolmapäeval kell 16:00. Sealt edasi on võimalik pileteid osta veel vaid Spordikeskuse kassast kohapealt. Kassa avatakse Spordikeskuses kell 17:00 ning uksed saali avatakse kell 17:30. Etenduse algus on 19:00.

Print Friendly, PDF & Email