Saare politseijuhtide palk langes mõned tuhanded (3)

Saare politseijuhtide palk langes mõned tuhanded

KÜMME TONNI KÄTTE: Tavapolitseiametnik teenib koos lisatasudega kuus kätte umbes kümne tuhande krooni ringis.
Foto: Peeter Kukk

Meedias kajastust leidnud politseijuhtide palgatõus puudutab riivamisi ka Saare maakonna politseijuhte: kerkis Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vah-teri ja langes piirkonnavanem Aare Alliku palganumber.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul on palgamuutus tingitud töö iseloomu ja ülesannete muutumisest. Tammelehe andmetel tõusis Kaido Vahteri palk 2104 krooni võrra. Endise politseijuhi ja praeguse piirkonnavanema Aare Alliku palk langes 4500 krooni võrra ning umbes saja krooni võrra langes ka teise piirkonnavanema Hillar Peegli palk. Samaks jäi kriminaalteenistuse juhi Rainer Antsaare ning menetlus- ja ennetusteenistuse vanema Meelis Juhandi palk.

Eelmisel nädalal juhtis ajaleht Postimees lugejate tähelepanu sellele, et politsei- ja piirivalveameti juhtkonna sissetulek on tänavu märkimisväärselt suurenenud, samal ajal kui alluvatel tuleb leppida kärbitud palgaga. Politsei tippjuhtide, nagu näiteks ühendameti juhi Raivo Küüdi ja tema asetäitja Tarmo Miilitsa palgatõusu allkirjastas eelmise aasta lõpus siseminister Marko Pomerants, kelle sõnul oli juhtkonna palkade suurendamise põhjuseks politsei- ja piirivalve ühend-ameti loomisega kaasnenud vastutuse kasv.

Siseministeeriumi pressinõunik Kristel Tuul kinnitas Postimehele, et politsei- ja piirivalveameti järgmise aasta personalikulude maht jääb 2010. aasta tasemele, mis tähendab, et tänaval korda tagaval patrullpolitseinikul palgatõusu esialgu oodata ei ole. Ühe võimalusena kulude kokkuhoiuks kaalutakse ka sel aastal toimunud igakuist palgata puhkusepäeva võtmist.

Tuul lisas samas, et madalama sissetulekuga töötajate olukorra parandamiseks tehakse tööd ning välistatud ei ole võimalus, et uuel aastal võtavad palgata puhkust igakuiselt vaid kõrgema palgaga töötajad.

Saare politseijuhtide palgad
31.12 2009 ja 30.09.2010
Kaido Vahter 18 896 kr 21 000 kr
Rainer Antsaar 18 437 kr 18 437 kr
Meelis Juhandi 16 734 kr 16 734 kr
Aare Allik 21 560 kr 17 000 kr
Hillar Peegel 16 212 kr 16 121 kr
Allikas: Lääne politseiprefektuur

Print Friendly, PDF & Email