Aurigas tutvustatakse saarlastele lumeratast (1)

Aurigas tutvustatakse saarlastele lumeratast

TALVE EI PELGA: Suusa ja kummilindiga ratas liigub lumes suuremate raskusteta. Fotol lumejalgrataste firma esindaja Poolast – Arkadiusz Nowak.
Foto: Erakogu

Eeloleval nädalavahetusel saab esmakordselt Eestis müüki tuleva Ktrak lumejalgrattaga tutvuda Kuressaares Auriga keskuse aatriumis, kus see huvilistele vaatamiseks ja proovimiseks üles sätitakse.

Ratta toob Saaremaale firma nimega Blue Super Segway, mis muuhulgas tegeleb ka alates sellest suvest Segway liikurite turustamisega Eestis. Ettevõtte saarlasest tegevjuht Rain Aduson rääkis Saarte Häälele, et lumeratas on Ameerikast pärinev leiutis, mida esimest korda tutvustati 2007/2008 talihooajal. “Lumeratta puhul on tegemist komplektiga, mille abil saab oma talviti tavaliselt garaažis seisva jalgratta muuta lumejalgrattaks.

Tagaratas asendatakse spetsiaalse kummilindiga rattaga ja esiratta asemele läheb suusk,” selgitas Aduson. Komplekt ühildub tema sõnul kõikide 26-tolliste ja ketaspiduritega ratastega. Aurigas jääb ratas vaatamiseks-proovimiseks välja terveks nädalavahetuseks. “Saab istuda sadulasse ja näha uutmoodi huvitavat vaadet üle sarvede, kus siis ratta asemel on suusk, kuid sõita kahjuks veel ei saa, kuna ilmataat ei ole lumega veel õnnistanud,” tähendas Aduson.

Omaette uudis on Rain Adusoni sõnul aga see, et sama firma alustab järgmise aasta aprillis-mais Kuressaares Segway liikurite rentimisega. “Hetkel veel sobivat rendipinda leitud ei ole, silma on jäänud paar kohta, kuid täpsem info asukoha kohta selgub järgmisel aastal,” rääkis ta. Esialgu plaanitakse firma tegevjuhi sõnul Kuressaarde tuua vähemalt viis Segway liikurit, mida saavad rentida nii turistid kui ka kohalikud.

“Turisti jaoks on kindlasti tegemist põneva kogemusega, nimelt saab ta sama ajaga näha poole rohkem ilusat linna,” märkis Aduson. Lisaks on tema kinnitusel olemas Segway mudel spetsiaalselt golfiharrastajale, mida samuti Saaremaal ehk peagi proovida saab. “Ehk saab ka neid juba uuel suvisel hooajal Saare Golfi territooriumil rentida,” avaldas Aduson lootust.

Print Friendly, PDF & Email