Muhu spordihoonest saab kultuuri- ja vaba aja keskus

Muhu vald kavatseb Muhu spordihoone ümber ehitada kultuuri- ja vaba aja keskuseks, kus hakatakse sporditegemise kõrval korraldama ka kultuuriüritusi ja tegutseb noortekeskus.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe rääkis, et vallal on plaan spordihoone pisut ümber ehitada, osta kokkupandav lava, istepingid, põrandakatted ja helitehnikat. Seejärel saab spordihoones lisaks põhikooli võimlemistundide ja õhtuste treeningute läbiviimisele vastu võtta ka teatreid ja korraldada valla kultuuriüritusi.

Näiteks ei mahukski Muhu valla juubelipidustuste sarnane üritus, kus oli üle 300 inimese, kuhugi mujale kui spordihoonesse. “Meil lihtsalt ei ole korralikku kultuurimaja ja lähiajal ei suuda Muhu vald kultuurikeskust ka ehitada,” sõnas Raido Liitmäe. Ühtlasi aitab spordihoonele uute funktsioonide lisamine optimeerida hoone kütte- ja elektrikulusid.

Vallavanema sõnul on Muhu vald esitanud Muhu spordihoone ümberehituseks esimese taotluse nn CO2-fondile, mis hakkab raha jagama sotsiaalobjektide soojustamiseks. Esimeseks sammuks on umbes viie miljoni kroonise eelarvega spordihoone katuslae kordategemine, soojustamine ja korraliku ventilatsiooni paigaldamine. Kokku läheb Muhu spordihoone ümberehitus maksma suurusjärgus kümme miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email