MÖH?! tahab murda eelarvamusi

Omapärase nimega üritus MÖH?!, mis tegelikult tähendab Meie Õpime Homseks on MTÜ Just See, Kuressaare linna noortekogu, Saaremaa õpilasesinduste liidu ja Kuressaare gümnaasiumi algatatud projekt, mis püüab avardada noorte nägemust ühiskonna toimemehhanismidest ja poliitikast.

22.–23. oktoobril toimuval ühiskoolitusel tegutsevad kahe päeva jooksul ühiskonnateemalised õpitoad (“Meedia, meediaga suhtlemine”, “Eesti kultuur ja kultuuritus”, “Poliitika kui depressioon ja enesetapp”, “Avatud ühiskond”, “Ühiskonna valitsemine”, “Rahvusvaheline suhtlemine”), mida viivad läbi nimekad poliitikud ja ühiskonnategelased nagu Igor Gräzin, Kalle Laanet, Marko Mihkelson, Urve Tiidus, Maidu Varik jt.

Ürituse üks korraldajaid Liina Rüütel ütles Saarte Häälele, et kogu ettevõtmise idee on anda noortele julgust rohkem osaleda demokraatlikus otsustusprotsessis, et ka nende arvamus jõuaks poliitikuteni. Loodetakse ka vähendada noorte seas valitsevat umbusku poliitika ja poliitikute suhtes.

“Meie jaoks on oluline noored Saaremaa erinevatest koolidest kokku tuua ning õhutada neid oma seisukohti kujundama ja ideid väljendama ning pakkuda neile ka võimalust kohtuda poliitikutega, et murda eelarvamusi ja vahetult kuulata “tegijate” endi mõtteid,” selgitas Rüütel. Ta lisas, et sellise ürituse korraldamise ideeni jõuti Kuressaare linna noortekogu ja Saaremaa õpilasesinduste liidu ühistel nõupidamistel, kus arutati, kuidas oma jõud ühendada ja Saaremaa noortele veidi vaheldust tuua. “Loodame, et MÖH?!-ist saab iga-aastane sündmus,” ütles Liina Rüütel.

Print Friendly, PDF & Email