Maavalitsuse saali pühitsesid eile sisse esimesed noorpaarid (7)

Maavalitsuse saali pühitsesid eile sisse esimesed noorpaarid

PIDULIK PÄEV: “Ei piisa vaid teineteise kõrval seismisest. Seista tuleb nägudega teineteise poole, ning seda ka sadade kilomeetrite kauguselt,” lausus Peter. Kaie kinnitas, et igavene armastus on kindlasti olemas: “Ilma sellesse uskumata polekski ju mõtet ühist vankrit vedada.”
Foto: Egon Ligi

Saare maavalitsuse vastrenoveeritud saalis, milles ka 40 aastat tagasi abielusid sõlmiti, registreeriti eilsel põneval kuupäeval 20.10.2010 esimesed abiellujad – kolm paari. Üks noorpaar sõlmis aga oma abielu eile Kuressaare linnuses.

“Pea 40 aastat tagasi sõlmiti siin saalis ka abielusid. Raekoda oli remondis ja perekonnaseisubüroo pidi otsima endale ruumid. Üks võimalus oli tolleaegne täitevkomitee saal, kus siis abielusid registreeriti,” rääkis eile Saare maavalitsuse perekonnaseisuosakonna spetsialist Viive Nõmm, lisades, et nüüd on see ajalooline hetk taas käes.

Viive Nõmme sõnul oli eile tore ja tihe tööpäev. “Selliseid on meil üsnagi harva, aga see kuupäev meelitas kohe neli paari abielu sõlmima,” sõnas ta. Nõmm selgitas, et kuna Kuressaare raekoja saal on ka linnavolikogu istungite saal, siis on perekonnaseisuosakonnale oma saali olemasolu väga vajalik.

Saare maavanem Toomas Kasemaa rõõmustas, et maavalitsuse saal on oma vana funktsiooni tagasi saanud. “Muidugi on ta nüüd multifunktsionaalsem. Kaks saali saab omavahel ühendada ning sisuliselt mahub sinna vabalt istuma 70 inimest,” rääkis maavanem, soovides õnne kõigile, kes sellest majast läbi käivad.

Eile abiellu astunud Kaie Kirst ja Peter Õun arvasid, et sõrmused sõrmes ja pitsat dokumentidel ei anna iseenesest automaatselt midagi. “Tänane päev on rohkem nagu avalehekülg raamatule, mida me ühiselt kirjutame, ning see, kui huvitavad ja õnnelikud need lood olema saavad, sõltub juba teineteisele kallite inimeste soovist sellesse panustada,” ütlesid nad.

Peter sõnas muiates, et esimesi vahekokkuvõtteid teevad nad ehk hõbepulmade aegu. Kaie lisas, et abielu sõlmimine on lihtsalt üks ilus kinnitus kahe inimese tunnetele. “See ongi kunst anda ja oskus vastu võtta ja seda kunsti tuleb õppida eluaeg,” lausus ta. Kokku said noored muusika kaudu – Kaie on aastaid laulnud Muhu naisansamblis, Peter meesansamblis. Hiljem laulsid nad mõlemad segakooris. Mõte abielluda tekkis neil kaks aastat tagasi, 08.08.08, kui abiellusid nende sõbrad.

“Eelmisel sügisel septembri algul, kui Kaie mul Soomes külas oli, kuulsin raadiost, et 9. septembril toimub Vantaa kirikus ööpäevaringne laulatustseremoonia kõigile soovijatele. Minu naljaga pooleks küsimuse peale, et kas lähme ka, selgus aga, et Kaie pass on jäljetumalt kadunud. Nii see tookord jäi nõuks. Lubadus oli aga justkui õhku visatud ja selgi aastal on ju vahvate numbrikombinatsioonidega kuupäevi. Kui ma tänasele pruudile sel suvel sünnipäevaks nokamütsi kirjaga “Captain’s Wife” kinkisin, siis tuli küsimusele, kas sa soovid seda tõsimeeli kanda, vastuseks juba kindel JAH!,” rääkis värske abielumees Peter, kes töötab juba neljandat aastat Soomes ehitajana-siseviimistlejana.

Print Friendly, PDF & Email