Sebe vahetas Hansabussi välja (8)

Alates tänasest hakkab senise Hansabussi asemel reisijaid liinil number 700 Tallinn–Kuressaare–Tallinn vedama bussifirma Sebe. Senise vedaja AS-i Hansabuss liiniloa tühistas maanteeamet ennetähtaegselt ja korraldas uue liiniloa väljastamiseks avaliku konkursi.

Sebe arendusjuhi Kadri Johansoni sõnul ähvardas reisijaid oktoobri lõpus oht, et pealinna ja Saaremaa vaheline kaugliin nr 700 lõpetab eksisteerimise. “Nimelt tühistas maanteeamet 20. oktoobrist ennetähtaegselt AS-i Hansabuss liiniloa seoses ettevõtte suutmatusega jätkata liini igapäevast teenindamist,” teatas Johanson.

Ta lisas, et maanteeamet korraldas avaliku konkursi uue teenindaja leidmiseks ning liiniloa väljastamiseks kaheks aastaks. Edukaks tunnistati tema sõnul Sebe esitatud taotlus. Hansabussi juhatuse liige Taivo Puuorg ütles, et suutmatusega ei olnud siin küll mingit pistmist, firma otsus oli puhtalt majanduslik. “Liin ei olnud meie jaoks kasumlik,” selgitas Puuorg, kelle sõnul tasus liini opereerimine ära vaid suvekuudel.

Uue sõiduplaani kohaselt väljub buss liinile nr 700 iga päev Tallinnast kell 9 ja Kuressaarest kell 15.30.

Print Friendly, PDF & Email