Saaremaa promob end messidel talisuplejatega (10)

Saaremaa promob end messidel talisuplejatega

PILT JA AUTOR: Eile pandi mitmest osast koosnev suur pilt üles ka Kuressaare raekoja fuajees ning Raul Vinni käis tema fotost tehtud suurema versiooniga ka ise tutvumas. Suurel pildil on (vasakult) Tarmo Saar, Tarmo Jäe, Anne Metsanurk, Liidia Puusepp, Eve Kirs, Edgar Lember, Kalevi Kõllamaa ja Harri Kaup.
Foto: Egon Ligi

Turismiturundajad võtsid Saaremaa promomisel appi Saarte Hääle ajakirjaniku Raul Vinni talisuplejate foto baasil tehtud ülisuure messistendi, mis esimesel väljapanekul Peterburis sai publiku väga sooja vastuvõtu osaliseks.

“Selles on seda crazy ja isikupära mõõdet, milleta tänapäeva reklaam ei tööta,” iseloomustas messistendi jaoks valitud fotot Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju, lisades, et foto on talvine ja kannab endas turismihooaja pikendamise strateegia sõnumit – ootame külastajaid aastaringselt.

Sobiva foto valik ei olnud turismiturundajatele sugugi lihtne. Karmen Paju sõnul otsisid nad fotot permanentse 3×4 m suuruse messistendi tarbeks paar kuud. “Töötasime läbi mitusada pilti, kasutasime ka rahvusvaheliste fotopankade võimalusi,” rääkis Paju. Seejuures tuli arvestada, et turismiturunduses on oluline kliendi tähelepanu köitmine, positiivse emotsiooni tekitamine ja seotus sihtkohaga. Seetõttu langes valik Raul Vinni pildile.

Pildil kutsuvad külalisi Saaremaale T-klubi liikmetest talisuplejad.
Foto sai tehtud Saarte Hääle leheloo tarbeks jaanuarikuises Titerannas, kui suplejad õhutemperatuuri –17 kraadi juures 4-soojakraadises vees mõnulesid. “Esimene kogemus Peterburi messil näitas, et valik oli õige,” märkis Paju, kelle sõnul pildistasid mitmed külastajad nii messiboksi kui ka kasutasid võimalust lasta end stendi taustal pildistada.

“See foto tekitas kohe elevust,” sõnas Paju. Lisaks talisuplejatele on pildil väga oluline just Kuressaare linnus, mis loob sideme kohaga.

Peterburis koos lätlastega

Kuressaare osalemine Inwetexi turismimessil Venemaal Peterburis sai teoks tänu Eesti-Läti programmist toetatavale projektile “Üks puhkus, kaks riiki”. Projekt aitab Kuressaare ja Ventspilsi linnal ning Talsi turismiinfokeskusel tutvustada Saaremaad ja Kuramaad puhkuse veetmise paigana.

Turismimess oli kaks esimest päeva avatud spetsialistidele ja edasimüüjatele, viimane päev aga kõikidele huvilistele. Peterburis toimuv Inwetexi turismimess võttis enda alla 8000 ruutmeetrit ning messil osales üle 10 000 turismiettevõtte ja -organisatsiooni. “Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et venelane külastaks meid hea meelega, takistuseks võib osutuda piiriületuse protseduuride ajamahukus, kuid huvi on inimestel olemas,” ütles Karmen Paju.

Projekti “Üks puhkus, kaks riiki” raames osaleb Kuressaare turismiinfokeskus järgmise aasta alguses ka turismimessidel Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. 

Print Friendly, PDF & Email