Ösel Fishis kaalumisel kord käest ära (13)

Saaremaa tuntuim kalatoodete tootja Ösel Fish märgib valmistoodangu pakenditele tihti suurema kaalunumbri, kui pakendis toodangut on. Tehnilise järelevalve ameti peadirektor Raigo Uukkivi pidas vajalikuks Ösel Fish OÜ-s tuvastatud rikkumistest teavitavas pressiteates eraldi ära märkida, et tegemist on ulatuslikema rikkumisega, mille sarnast TJA senise praktika jooksul pole esinenud.

Firma juhataja Ever Lipp ütles, et proovideks võetud 50 kinnispaki täitekogus oli mitmel tootel lubatust väiksem 3–6%. “Aga osal ka 5–8 protsenti suurem. Eksimisvõimalus tekib käsitsi tootmise/doseerimise meetodil paratamatult,” sõnas Lipp. TJA avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma ütles eile Saarte Häälele, et täpsemad andmed selle kohta, kui suured olid kaalulised vahed pakendile märgitu ja tegeliku massi vahel, selguvad täna, mil TJA avalikkust sellest ka täiendavalt teavitab.

Lisaks puuduvad Ösel Fishis TJA väitel kinnispakkide täitekoguse kontrollimise kord ja tulemused ning koguste kontrollimiseks ei kasutata nõuete kohaselt taadeldud kaale. “Puuduste kõrvaldamiseks on TJA teinud Ösel Fish OÜ-le rea ettekirjutusi. Ettevõtet kohustati probleemist kohe teavitama oma toodete edasimüüjaid ning tagasi võtma kõik väljastatud nõuetele mitte vastavad kalatooted,” selgitas Anu Võlma.

TJA peadirektori Raigo Uukkivi sõnul on selline korralagedus ettevõtte tegevuses lubamatu. Ever Lipp sõnas, et firma on ettekirjutusest teinud karmid järeldused ja eksimuste võimalus tootemassi määramisel on viidud miinimumini.

Print Friendly, PDF & Email