Kuressaare varjupaiga pakkujad sõdivad hundipassi vastu (12)

Kuressaare varjupaiga pakkujad sõdivad hundipassi vastu

Foto: Rita Loel

Üleeile saatis MTÜ Sotsiaal-se Rehabilitatsiooni Keskus, kes 1993. aastast osutab varjupaigateenust Kuressaares Kopli tn 5 majas, Kuressaare linnavalitsusele kirja, milles selgitatakse, et linnavalitsuse soov hakata ise varjupaigateenust pakkuma ei ole nii lihtne ning et ühing pakutud tingimustega ei nõustu.

“Meil on kokkulepe, et osutame varjupaigateenust 11. septembrini 2013,” viitas varjupaiga juht Ivo Käsk (fotol). Tema sõnul peaksid linnavalitsusel, kui ta ütleb, et suudab pakkuda paremat teenust, olema ka argumendid, kuidas seda tehakse. “Kindlasti on võimalik paremat teenust pakkuda, kuid see nõuab valmisolekut investeeringuteks nii hoonesse kui ka töötajatesse,” sõnas Käsk, kelle kinnitusel töötavad praegu nii ühingu kui ka varjupaiga juht palka saamata.

Käsk peab mõneti kummaliseks asjade sellist käiku ajal, mil üha enam räägitakse kolmandast sektorist ja vabatahtliku töö olulisusest. Käsk nentis, et enne linnavalitsuselt saadud kirja ei olnud küll mingeid märke ega vihjeid, et teenuse ostmine ühingu käest enne 2013. aastat lõpetatakse. Kuna ühing on aga panustanud aastate jooksul varjupaika oma vahendeid, siis ei olda nõus niisama ära minema.

Kuressaare linnavalitsus tahab aasta lõpul lõpetada teenuse ostmise MTÜ-lt Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus. Abilinnapea Argo Kirss ütles oktoobri alguses Saarte Häälele, et linn suudab kodutute varjupaigateenust ka ise pakkuda. Praeguste plaanide kohaselt hakkaks Kopli tänav 5 varjupaika haldama sihtasutus Kuressaare Hoolekanne, kellele see saaks kolmandaks asutuseks päevakeskuse ja Sikassaares asuva sotsiaalmaja kõrval.

Lisaks Saaremaale pakub MTÜ Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus varjupaigateenust Tallinnas ja Ahtmes. Eilse seisuga kasutas Kopli 5 varjupaigateenust 17 inimest. Ivo Käsk täpsustas, et kõik nad ei ole sugugi Kuressaare inimesed, vaid viis neist on hingekirjas teistes omavalitsustes. “Kõik meie projektid on tehtud, lähtudes maakondlikust vajadusest ning vajadus on suurem, kui praegu vastu võtta suudame,” sõnas Käsk.

Print Friendly, PDF & Email