Purjus ärandaja ei mäleta midagi (6)

Prokurör nõudis auto purjuspäi ärandanud ja sellega avarii teinud noormehele karistuseks aasta pikkust vangistust. Lisaks süüdistati noormeest veoauto ärandamise katses.

“Olin nii purjus, et ei mäletagi, miks ma sinna autosse sisse tahtsin ronida,” tunnistas Aleksander uurijale, lisades, et ei varastanud autost midagi ja tema mäletamist mööda sealt ei olnudki midagi varastada. Samuti ei mäletanud noormees, millega ta veoauto akna lõhkus.

Süüdistuse järgi lõhkus varem neljal korral kriminaalkorras karistatud 18-aastane Aleksander tänavu 24. mail Kuressaares Makrose hulgilao juures seisnud OÜ-le Põlmer kuuluva veoauto ukseakna ja ronis kabiini, kus lõhkus auto süüteluku. Käima ta masinat ei saanud ja lahkus autost.

Kaks nädalat hiljem läks Aleksander koos seltskonnaga Kärlale pidutsema. Kui kõik olid magama läinud, võttis Aleksander omavoliliselt joomakaaslase Volkswagen Gol-fi ja sõitis sellega minema. Juhtimisõiguseta noormees ei tulnud aga auto juhtimisega purjuspäi toime, sõitis teelt välja kraavi ja auto rullus katusele.

“Gaasipedaal kiilus kinni,” põhjendas Aleksander kohtus auto üle kontrolli kaotamist. Tema alkoholijoove määrati vereproovi järgi. Prokurör Svetlana Maripuu palus kohtul Aleksander süüdi tunnistada ja mõista talle karistuseks ühe aasta pikkune vangistus. Kuna Aleksander pani oma kuriteod toime ajal, mil ta oli vanglast ennetähtaegselt vabanenuna katseajal, siis pööratakse täitmisele ka tema varasema karistuse kandmata osa.

Seega nõudis prokurör noormehele lõplikuks karistuseks ühe aasta kolme kuu ja 21 päeva pikkust vangistust. Lisaks tuleb Aleksandril hüvitada kuritegudega tekitatud kahju, mis on kahe auto eest kokku umbes 15 000 krooni. “Kuigi Aleksander on 18, on tal käia veel väga pikk tee täiskasvanuks saamiseks,” ütles Aleksandri kaitsja, vandeadvokaat Sulev Raudsepp, kelle sõnul on noormehe kuritegude põhjuseks vähene haridus ja alkohol.

Samas viitas Raudsepp ka sellele, et varem kinnipidamiskohas viibinud Aleksander sai sealt väga hea iseloomustuse. “Tuleb mitte unustada ennast vabaduses,” toonitas Raudsepp, lisades, et noortel on küll reeglid teada, aga vabaduses kipuvad need ununema.

“Ma kahetsen oma tegu,” ütles oma viimases sõnas Aleksander, lisades, et on viimasel ajal üritanud pidutsemisest hoiduda ja et alkohol ei ole tema jaoks. Aleksander palus kohtult kergemat karistust. Millise otsuse kohus teeb, selgub 25. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email